Zmiana na nerce

4 lata temu
Odebrałam wynik usg może ktoś mi doradzić czy bardzo źle jest?
35 odpowiedzi:
 • 4 lata temu
  Nie jest źle. To dość częsty guzek z jakim lekarze urolodzy i radiolodzy mają do czynienia. Wizyta u urologa powinna Cię uspokoić. Dla pewności, że to ta zmiana dostaniesz najpewniej skierowanie na tomograf bądź rezonans z kontrastem by potwierdzić to, co wykazało USG jamy brzusznej. Głowa do góry ;) Jestem w podobnej sytuacji i na dniach wybieram się do lekarza na kontrolę . U mnie AML (angiomyololipomę) wykryto przypadkiem rok temu podczas badania USG jamy brzusznej.
 • witam dziękuję bardzo za odp m8 również wykryto przypadkiem czy masz jakieś dolegliwości? Pozdrawiam 

 • Są właściwie dwa rodzaje zmian w nerkach widoczne w usg dające pewność, że są niezłośliwe: torbiel prosta i AML(angiomiolipoma), ja mam taką 7mm od lat wykrytą w usg, niezmienna od lat. Rak nerki pojawił się później bez związku oczywiście. U Ciebie jest znak zapytania, szansa, że to inny guz jest znikoma. Nawet jakby były wątpliwości lekarza będzie raczej obserwacja, guzek jest maleńki. 

 • 4 lata temu
  Nie, nie mam żadnych dolegliwości z tym związanych ;)
 • 4 lata temu
  Wkleiłabym swój wynik usg i tomografu ale za Chiny Ludowe nie wiem jak to tu zrobić
 • musisz kliknąć w ten obrazek z górami (Jak odpowiadasz) ;)

 • Sławek1975 napisał:
  Kurczę bardzo się boję mam wszystkie złe objawy..

  Są właściwie dwa rodzaje zmian w nerkach widoczne w usg dające pewność, że są niezłośliwe: torbiel prosta i AML(angiomiolipoma), ja mam taką 7mm od lat wykrytą w usg, niezmienna od lat. Rak nerki pojawił się później bez związku oczywiście. U Ciebie jest znak zapytania, szansa, że to inny guz jest znikoma. Nawet jakby były wątpliwości lekarza będzie raczej obserwacja, guzek jest maleńki.  • 4 lata temu
  Nie mam żadnego obrazka z górami. Stąd pewnie mój problem z wklejaniem zdjęć. Nawet awatara sobie wkleić nie mogę :/ Skąd u Ciebie obawa że masz złe objawy? Możesz je opisać?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat