Renta po usunieciu nerki

7 lat temu
Witam i prosze o informacje czy ktos z forumowiczow stawal na komisji lekarskiej do okreslenia stopnia niepelnosprawnosci po usunieciu nerki? W jaki sposob i na ile oceniano stopien niepelnosprawnosci?
25 odpowiedzi:
 • A to tak można? nie wiedziałam.
 • 7 lat temu
  Jest to staly uszczerbek zdrowia jakby nie bylo,brak czesci :)
 • Nikt mnie w tym nie uświadomił, ani w szpitalu, ani w poradni. Może nie mają obowiązku? Gdzie sie załatwia te sprawy, do kogo sie udać?
 • Witaj Gosia61 zbierz wszystkie dokumenty zleczenia ,dołącz inną też dokumentację nawet sprzed lat jak miałaś jakies zabiegi poważne ,czy jesli sie na coś leczyłas ,pójdz do ZUS (jak pracujesz) wez druk specjalny w informacji .Pani Ci powie .Wypełnij i złóż w ZUS z kopiami całej dokumentacji leczniczej..Zapytaj gdzie ,ale najczęsciej jest taki dział i czekaj ZUS ma 30 dni by Ciebie zawezwać i to zrobi przed orzecznika .Ten zdecyduje .Powodzonka pytaj jak byś coś potrzebowała wiecej wiedzieć.
 • Serdeczne dzięki za informację, Pozdrawiam:)
 • :D <3
 • renty nie przyznają po utracie nerki z rakiem jak nie ma rozsiewu bo w/g orzecznika" jest pani zdrowa a z 1 nerka sie żyje"....dowiedziałam sie od onkologa że trzeba miec papiery z leczenia psychiatrycznego zacytuje" rak spowodował ,że głowa choruje" i wtedy ponoć rente dają...a w ustaleiu stopnia niepełnosprawnści jeśli sie nie ma wsplistniejących chorób to też nie dają ja mam lekki nie ze wgledu na brak nerki a na silną alergie pozdrawiam
 • Witajcie Kochani ! Podbijam temat. Czy jest wsrod Was osoba posiadająca orzeczenie o niepełnosprawności  w stopniu umiarkowanym lub znacznym po usunięciu nerki w wyniku raka złośliwego?

  Sprawa dość pilna, będę wdzięczna za oddzew . 

 • Sylwia najpierw co u męża. Z rentą i stopniem niepełnosprawności to jestem na biegu. Żona składała o zasiłek chorobowy w krusie. Odrzucili i skierowali na ponowną komisję, stawiła się i tam powiedzieli że należy się jej renta chorobowa takie orzeczenie też otrzymała. Teraz złożyła dokumety o rentę czeka na ponowną komisję. A i jeszcze dołączyła dokumetnację od psychiatry ( lekka depresja) i neurologa problemy z kręgami szyjnymi. 

  Pozdrawiam.

 • Andrzej jesteś niezawodny.  Dziękuję za to,że jesteś.  Z mężem dobrze. Co prawda przed nami za tydzień ważne badania (TK płuc i brzucha ) ale staram się być optymistką. Co do spraw socjalnych... Orzeczenie o niepełnosprawności interesuje nas tylko jeśli chodzi o warunki zatrudnienia czyli krótszy wymiar czasu pracy i może jakaś rehabilitacja w przyszłości.  Ale do tego potrzebne jest orzeczenie o stopniu umiarkowanym.  

  Ściskam mocno i zdrówka życzę Tobie i Twojej ukochanej żonie 😗Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat