Witam wszystkie nerki

12 lat temu
Witam wszyszystkie nerki i te jasno i te szaro- komurkowe. Nie myślałm że nas tak dużo jest. Byłam pewna że tak samotnie cierpie no może nie całkowicie bo czasem się ktoś odezwał znerkowymi problemami ale zeby w ciagu 3-dni 43 osoby skóra mi scierpła. ewa55
1072 odpowiedzi:
  • Dzień dobry, tydzień temu dowiedzieliśmy się, że bliska osoba ma raka nerki 10cm, z przerzutami do płuc (oba płuca z kilkoma guzkami do 3cm) operacja usunięcia całej nerki za tydzień. Czy ktoś był może w takiej sytuacji? Co dalej? Jakie u Was były rokowania? Jak naturalnie wpłynąć na crp które jest wysokie? 

  • 2 lata temu
    Moni77 napisał:

    Witam, mòj 48letni maż jest dwa tygodniu po laparoskopowym usunięciu nerki. W grudniu podczas rutynowego badania USG wykryto u niego guz na prawej nerce . Diagnoza bardzo nas zszokowała, mąż okaz zrdowia, wyniki krwi perfekcyjne. W styczniu tomografia brzucha i płuc wynik guz 9/7/6cm  T2,N0,M0. Wynik histopatologiczny rak jasnokomórkowy nerki (7,5/6,5/7cm) T2a, NX, L0, V0, R0, poziom złośliwości 2. Omówienie wyniku z lekarzem będzie 17.03. Dodam że mieszkamy w Niemczech i niektóre terminy medyczne  są dla nas niezrozumiałe. Czytam forum od początku diagnozy i bardzo mi to pomaga. Niewiem jakie dalsze leczenie czeka męża ,ale najbardziej boimy się przerzutów. 



  • 2 lata temu

    Moni77, bądź dobrej myśli. Mój przypadek: 28. tydzień ciąży rak nerki prawej, usunięta cała nerka. Wynik: stadium 2a, złośliwość G2, rak jasnokomórkowy, bez stwierdzonych przerzutów. Było to w maju 2017 roku. Niebawem świętuję 5 lat w zdrowiu 🙂 Kontroluję się regularnie i wszystko jest dobrze. W razie czego pisz, na pewno odpowiem. Pozdrawiam. Ania

  • 2 lata temu

    Cenne są takie informacje, czemu Ty dziewczyno siedziałaś cicho do tej pory?😁

    Zastanawia mnie jak to możliwe, że ten guz został wykryty dopiero w 28 tygodniu ciąży? Nie było  wcześniej Usg?

  • 2 lata temu

    USG jamy brzusznej nie robiłam wcześniej. Ginekolog nic nie widział na USG ciążowym. A były skoki ciśnienia, niedokrwistość, brzydkie łożysko.... Czuwała nade mną Opatrzność. Miałam stłuczkę delikatną. Wieczorem krwiomocz że skrzepami. Urolog na nocnym dyżurze zasugerował że może buraczki zjadłam... Potem badania, widzieli krwiaka. Monitorowali ciśnienie i byli gotowi na usuwanie nerki. Po kilku dniach potworny ból nie do opisania. Wysłali mnie na rezonans. Wtedy dopiero zobaczyli wielkiego guza na nerce. To był czwartek. W poniedziałek rano operacja. Wywalili cała nerkę. Następnego dnia byłam przetransportowana do szpitala położnicze go. Po pięciu dniach wyszłam do domu. Miałam wtedy 32 lata, operacja w Poznaniu. Wszystko w wielkim skrócie 🙂

  • 2 lata temu

    Miałaś dużo  szczęścia faktycznie ktoś nad  Tobą  czuwa 🙂 Strach pomyśleć co by było gdyby to się wydarzyło dwa lata temu .Czy Twoje życie się jakoś zmieniło  od tego czasu? Stosujesz jakąś dietę,? 

  • 2 lata temu

    Nie, nie stosuję żadnej specjalnej diety itp. Początkowo miałam pewną obsesję i starałam się bardzo dbać o to co jem. Odpuściłam słodycze itp. Ale z czasem wróciłam do normalności. Trzeba było zająć się dzieckiem, potem powrót do pracy itd. Raz w roku tomograf jamy brzusznej i RTG klatki piersiowej obowiązkowo. I tak za 1,5 miesiąca minie 5 lat od operacji. Ale każdy lekarz jest w szoku, że zachorowałam w wieku 32 lat. Dla wielu to choroba starszych ludzi.

  • 2 lata temu

    Tzn. zachorować musiałam dużo wcześniej, żeby takiego gada jak pięść wyhodować. Chyba, że w ciąży przyspieszył. Tego się już nie dowiem.

  • 2 lata temu

    Rozumiem że jesteś cały  czas pod opieką urologa , bo różnie tu piszą. 

  • 2 lata temu

    Aniu !!! Moja imienniczko i równieśniczko ! Ale milo czytać takie informacje ! Mój mąż jest 8 dni po operacji usunięcia nerki prawej z guzem ok 5 cm. Czekamy na wynik histo. Profesor który konsultował i kwalifikował na zabieg mówił ze wszystko wskazuje na niezłośliwość, ale musimy jeszcze chwile poczekać na wyniki ! Zdrówka dla wszystkich !!! 

    Aaaa wszyscy lekarze w szpitalu mówili mężowi ze za młody na takiego guza i taka chorobę a mąż w niedziele skończył 42 lata… 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat