Witam wszystkie nerki

13 lat temu
Witam wszyszystkie nerki i te jasno i te szaro- komurkowe. Nie myślałm że nas tak dużo jest. Byłam pewna że tak samotnie cierpie no może nie całkowicie bo czasem się ktoś odezwał znerkowymi problemami ale zeby w ciagu 3-dni 43 osoby skóra mi scierpła. ewa55
1072 odpowiedzi:
  • 2 lata temu
    Cześć, mam 47 lat, ponad 2 miesiące temu miałem robioną kolonoskopię i po 1-2 dniach rozbolał mnie prawy bok, tak bardziej z przodu i boli do dziś - w skali 0-10, ból oscyluje między 1-2 czasem wzrasta do 4. Leki przepisywane przez gastrologów na jelita nie pomagały. Z czasem ból rozlał się po prawej stronie brzucha, ale ból koncentruje się w okolicy prawej nerki, wzdłuż moczowodu do pachwiny, miejsca z prawej gdzie zaczynają się kości biodrowe, bolą też często plecy w okolicy lędźwiowej. Leki przeciwbólowe typu Pyralgina, APAP lub mocniejsze Doreta w zasadzie niewiele pomagają, może uda im się ograniczyć ból o 30%. Wykonywane w ciągu ostatniego roku USG jamy brzusznej (4 razy przez różne osoby) nic nie wykazywały. Padło podejrzenie o piasek w nerkach. Urolog wykonał USG, piasku nie stwierdził, ale dostałem skierowanie na TK z kontrastem jamy brzusznej. TK wykazało w prawej nerce od przodu w części środkowej w korze nerki ognisko niejednorodnego wzmocnienia po kontraście zwłaszcza w fazie tętniczej o wymiarach około 1,5 cm, guz prawdopodobnie rak. Badania krwi, moczu nie wykazują anomalii. Guz jest dość okrągły i wrośnięty mocniej w nerkę (nie wystaje go zbyt dużo na zewnątrz nerki). Lekarz proponuje laparoskopową operację oszczędzającą nerkę. Mam do Was parę pytań. Przy dużych guzach mówi się o pojawiającym bólu, przy małych raczej nic na co dzień nie boli. Jakie są te bóle związane z guzem nerki? Podobne do opisanych przeze mnie wyżej, czy inne? Przez jaki okres czasu i jakiego rodzaje bóle odczuwane są po operacji oszczędzającej nerkę lub operacji z całkowitym usunięciem nerki?
  • 2 lata temu

    Hej ! Mój mąż lat 42 operacje usunięcia nerki miał 4 tygodnie temu. W tej chwili funkcjonuje normalnie zupełnie jak przed zabiegiem z tym ze nie dźwiga wiadomo. Bólowo najgorsze były pierwsze 4-5 dni, ciężko było wstawać siadać wiadomo. Miał operacje poprzez cięcie klasyczne. Lekarz mówi ze w maju do pracy. jesli chodzi o bóle przy guzie to właściwie nie miał żadnych, guz miał 5 cm. Kiedyś kiedyś zabolała go pachwina, ale nie wiemy czy wiązać to akurat z guzem na nerce. Pozdrawiam Ania

  • 2 lata temu
    Dziękuję Aniu :) Zapraszam inne osoby do odpowiedzi na moje pytania.
  • 2 lata temu

    rak śluzowo-cewkowy wrzecionowatokomórkowy 

    hej, czy jest na grupie ktoś z takim rozpoznaniem ? Wiem, że to bardzo rzadki typ, ale może ktoś się tu znajdzie :-) 

  • 2 lata temu

    U74. U mojego partnera zdiagnozowali dużego guza, wiec przez jakiś czas ta gnida musiała sie zadomawia w nerce, bez zajęcia węzłów chłonnych i wyraźnych przerzutów, wiec mam nadzieje, ze laparoskopowe usunięcie nerki będzie wystarczające i nic nie znajda w histopatologii. On mimo dużego rozmiaru (niestety nie wiem jak duży, bo w diagnozie nie określili rozmiaru), praktycznie nie odczuwał i nadal nie odczuwa żadnego bólu, jedynie przez 4 dni lekkie pobolewanie w boku, którego w ogóle nie wiązaliśmy z rakiem. Drań został wykryty przypadkowo przy okazji zupełnie innego badania. Jako, ze guz jest duży lekarz odradził biopsje, bo to mogło doprowadzić do jego pęknięcia i rozprzestrzenienia po całym ciele. Lekarz nadal daje kilka % szans, ze może to być niezłośliwe odmiana, ale dowiemy sie po histopatologii. Operacja w przyszła środę i mam nadzieje, ze uda sie drania usunąć laparaskopowo bez konieczności otwartego cięcia, ale wszystko okaże sie podczas operacji. Z tego co piszesz, bóle mogą być oznaka raka, ale jak widzisz nie jest to żadna reguła, bo można mieć dużego guza i żyć w nieświadomości, ze cos jest nie tak, bo organizm nie daje żadnych objawów. 

  • 2 lata temu

    U74

    Podobne dolegliwości bólowe które opisujesz i ja mialam i mam w dalszym ciągu.Badania wszystkie łącznie z tomografem i kolonoskopia nic nie wskazywały. Powiedziano mi że to od kregoslupa i że porobily mi się zrosty.

    Jestem półtora roku po nefroktomii i dolegliwości bólowe dalej mi dokuczają. 3 miesiące temu mialam RM jamy brzusznej i żadnych zmian. Dodam jeszcze że mój guz został  wykryty przy rezonansie odcinka lędżwiowego kręgosłupa, wcześniej mimo tylu  badań, nikt nic nie widział😠

  • 2 lata temu

    czy ktoś może poradzić jak sobie radzić ze strachem przed operacja. Jak wspominałam wcześniej mój partner ma być operowany za tydzień w środę, a ja już dzisiaj jestem przerażona, w następna środę to będzie prawdziwy koszmar. Bardzo bym chciała, zeby już było po wszystkim i zeby wszystko sie szczęśliwie udało. Tak wiem, ze pewnie wiele osób mi powie, ze panikuje, tym bardziej, ze to nie ha nam być operowana, ale po prostu sie o niego boje. 

  • 2 lata temu

    Fajnie by było zasnąć i obudzić się po 🙂

     Normalne jest, że człowiek się boi bo.....i tu można wyliczać powody

    Pomyśl, ze przecież to tylko po to, aby było  lepiej. Nie myśl o strasznej operacji tylko o dobrym leczeniu. No i nie czytaj statystyk. 🙂Miałam kilka operacji w życiu i nigdy jakoś panicznie się nie bałam. 

  • 2 lata temu

    Jagida62. Dzieki za dobre słowo. Wiem, ze to wszystko po to aby było lepiej. Starystyk nie czytam, bo chyba by mnie musieli w psychiatryku zamknąć. Życzę dużo zdrowia

  • 2 lata temu

    Mam pytanie do wszystkich po nefroktomii radykalnej bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji. 

    Czy mieliście rehabilitację blizny poperacyjnej i masaże odcinka lędżwiowego kręgosłupa?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat