Rak żołądka III stopnia rozpoznany

1 miesiąc temu
Witam forumowiczów. W zeszłym tyg TJ 22.06.2022 moja narzeczona miała gastroskopię zaniepokojony lekarz widząc zmiany pobrał wycinki do histopatologicznego badania oraz pobrana krew. Dwa dni później miała CT scan robiony. Dzisiaj mieliśmy konsultacje z lekarzem który ma już wyniki. Okazało się że w górnej części żołądka jest tak 5.3 cm który podobno dotyka trzustki i nadnercza ale badania nie wykazały przerzutów płuca nerki czyste. Jutro ma dostać kroplówkę z żelazem a w poniedziałek ma mieć robione badanie PET. Pozniej kolejna konsultacja. Dodam że mieszkamy i żyjemy w Holandi ( czy to dobrze w tym przypadku? Miał ktoś styczność za granicą? Co oznacza że lekarze muszą ją "otworzyć" i sprawić otrzewną? Ma dostać też chemioterapię 9 lub 12 tygodni i podobno wynik sprawdzeni otrzewnej ma zadecydować o tym czy może mieć operację usunięcia żołądka. Co robić dalej? Czy konsultować to z lekarzami w PL jeśli tak to z kim ? Gastrolog czy onkolog? Proszę pomocy nie wiem co robić dodam że moja narzeczona ma 37 lat. Z badania krwi wyszło że hemoglobina jest za niska (6.5)
4 odpowiedzi:
 • 1 miesiąc temu
  Bary witaj. Choroba u Twojej narzeczonej niestety ale jest zaawansowana skoro są nacieki na trzustce i nadnerczach. Nie wiem jak jest w innych krajach ale u nas zastosowanoby chemioterapię. Nie sądzę aby lekarze w danej sytuacji przeprowadzali tradycyjne otwarcie brzucha, jeśli już to laparoskopowa zwiadowcza. Zawsze warto korzystać z konsultacji i najlepiej aby lekarz był onkologiem.
 • 1 miesiąc temu

  Z tego co powiedział dzisiaj lekarz to ma mieć chemioterapię przed ewentualnym zabiegiem 9-12 tyg i po zabiegu. Jakie są rokowania takiego stadium choroby? Jak mogę jej pomóc?

 • 1 miesiąc temu
  Tak jak wyżej napisałam choroba jest już zaawansowana i to sprawia, że trudno z nią walczyć. Oczywiście nigdy nie wolno tracić nadziei. Dużo będzie zależało od wdrożonej chemioterapii i tego jak na nią zareaguje organizm. Zapewne po pierwszym schemacie zrobią badania i dopiero wtedy będzie wiadomo co dalej.
 • 1 miesiąc temu
  Onkologia w Holandii to jeden z najwyższych poziomów na świecie. Leczcie się lepiej tam.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat