Przewężenie zespolenia? Jak sobie radzić z przytykaniem w przełyku, proszę o rady.

4 lata temu
Witam, mój mąż w październiku 2015 miał operację usunięcia całego żołądka. Jest po 3 cyklach chemioterapii. Przed nim jeszcze 4 cykl i badania. Od tego czasu schudł ponad 20 kilo, ma ogromne problemy z jedzeniem. Nieraz jest tak, że jest przytkany przez 3 dni i w tym czasie nie może nic jeść, ani nawet pić bo już po małym łyczku wymiotuje śliną taką jakby pianą i śluzem. Więcej zwymiotuje niż wypije. Jest totalnie wykończony. Chciałby bardzo coś zjeść, ale nie daje rady. Czuje się fatalnie już nie wiemy jak sobie z tym radzić. Proszę o radę czy ktoś miał takie problemy i jak można temu zaradzić. Przecież on musi coś jeść i pić.
18 odpowiedzi:
 • 4 lata temu
  Witaj chyba tutaj żadne rady nie pomogą ,powinien juz byc wysłuchany i "obejrzany" przez lekarza ,który Go operował byliscie z tym problemem?
 • 4 lata temu
  Mówił o tym lekarzowi prowadzącemu chemioterapię. Dzisiaj jest trzeci dzień jak nie je i praktycznie nie pije. Już wcześniej tak miał, potem go odetkało i znów jadł na tyle ile mógł. Najdłużej to trwało 3 dni. Jeśli do jutra to się nie poprawi to będę dzwonić do szpitala. 16 marca idzie na 4 kurs chemii. Boję się, że coś jest nie tak.
 • 4 lata temu
  :(
 • 4 lata temu
  :(
 • 4 lata temu
  Mysle koleżanko ,że potrzeba pilnej konsultacji z lekarzem operujacym i onkologiem nie czekaj
 • 4 lata temu
  Operowany był w Gliwicach, chemie ma w B-B. Mąż nie chce iść do lekarza, twierdzi, że go odetka, a jak się nie polepszy to wtedy pójdzie. Dzwoniłam do Pani Doktor, która go prowadzi w B-B i powiedziała, że powinien iść do gastrologa, żeby sprawdził czy nie ma jakiejś niedrożności. Po jego okropnych doświadczeniach z gastroskopii on się zapiera. Wypił duszkiem szklankę wody, wszystko zwymiotował razem z pianą i śluzem. Twierdzi, że trochę go odetkało.
 • 4 lata temu
  No własnie musi iśc do gastrologa
 • Powiedzezowi tak.nie odetka go samo z siebie niestety przy raku zoladka tak jest.czy maz ma przezuty?musicie isc do lekarza szybko.nie czekaj.to nie pomoze.niech nie je chleba ciast itp.daj znac
 • Kochana nie jestem tu po to aby straszyc ale sami nie dacie rady poradzic sobie z tą ropa i zatykaniem.wezwij lekarza do domu
 • Mojojciec tez nie chcial lekarza probowal pic wymiotowac ale...to nic nie dawalo wreszcie mu sie wydawalo ze łyka...wydawalo mu sie bo kiedy dr.probowal zrobic gastroskopie okazalo sie ze cale jedzenie utknelo miedzy przelykiem a zoladkiem tworzac zator.kochana tylko lekarze wam cos moga pomoc moj ojciec przestal cokolwiek pic.podlaczono sonde przez noc nadtepnie zrobiono stent.twoj maz jest po usunieciu zoladka wiec pewnie sa inne opcje.tato teraz je pije płynne pokarmy ta slino ropa jest nadal ale 90%mniej.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat