rak 40

7 lat temu
Chory na raka z przerzutami. Jak pomóc?
14 odpowiedzi:
 • 7 lat temu
  Receptory HER@ oznacza w zasadzie każda pracownia histopatologii. Na pewno w szpitalu gdzie postawiono rozpoznanie nie powinno być problemu.
 • 7 lat temu
  Dziękuję serdecznie za szybką odpowiedź. Lekarze nie dają nadziei ale czemu nie spróbować? ....
 • 7 lat temu
  Może ktoś z obecnych tutaj ma jakieś pojęcie o herceptynie?
 • 7 lat temu
  Herceptyne stosuje sie u osob u ktorych bialko her rozwija sie szybciej (istnieja 3 stopnie 1+, 2+, 3+, ten trzeci to "najlepszy" do leczenia, ale najgorszy pod katem rokowania). Herceptyna szczegolnie wskazana jest do leczenia po operacji radykalnej, lub po chemii. Rzadko stosuje sie ja z chemia, poniewaz jest bardzo szkodliwa na serce i uklad krazenia. Ona nie cofnie zmian ktore juz nastapily co najwyzej zahamuje dalszy rozwoj (a i to nie jest pewne)... napisalas o "obrazowych" zmianach, a.nic o stanie brata. Aby zakwalifikowac sie na herceptyne konieczne jest ekg i zaswiadczenie od kardiologa o braku przeciwskazan do leczenia. Konieczne sa takze dobre wyniki krwi oraz stabilny stan pacjenta. Jesli Twoj brat w ciagu dnia czesto sie meczy, kladzie,raczej odpoczywa niz dziala i funkcjonuje raczej nikt mu nie poda herceptyny. Moj tata mial przerzuty do plucr,kosci i otrzewnej. Przyjal 5 chemii a przy 4 tez herceptyne. Do tego czasu funkcjonowal sam. Nie mial skutkow ubocznych. Lepiej sie czul podvzas chemii i herceptyny niz bez nich. Herceptyna podawana byla w fotrmie wlewow. Zakwalifikowal sie w ramach eksperymentu w sxpitslu uniwesrsyteckim w krakowie. Z Twojego opisu wyglada ze stanjest powazny. Rozwazana jest chemia paliatywna? Jak brat sie czuje? Czy moze samodzielnie jesc? Czy jest wlaczone dozywianie?
 • 7 lat temu
  Dziękuję
 • 7 lat temu
  Tutaj, nie podaja chemii jak chory jest tak oslabiony. Obawiaja sie, ze moze skrocic zycie,nie przedluzyc. Nawet jesli chemia zadziala, powinnas miec swiadomosc ze zmniejszone guzy, zatrzymanie rozsiewu niewiele da. Organizm jest juz bardzo wycienczony, zaatakowany, oslabiony. Walczycie o kazdy dzien nie gorszy od dzisiaj: niestety przy raku zoladka w tak zaawansowanym stopniu wiadomo, ze lepiej nie bedzie, stan chorego z dnia na dzien bedzie sie pogarszal. Walczy sie ttylko o zatrzymanie choroby, zeby bylo jak najdluzej tak jak jest ale nie gorzej. Nie da sie wyleczyc. To bardzo przykre, masz tak mlodego brata.... przydalby sie cud...
 • 7 lat temu
  Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Badań klinicznych trochę przejrzalam ale niestety nic aktualnego nie znalazłam. ..
 • Aga87 najważniejsza jest wiara i Wasze wsparcie. Choruję od 1,5 roku na raka żołądka z przerzutami do otrzewnej. Najważniejsze teraz by wzmocnić brata - polecam szybko kupić Lamininę, Immunocal, BiBran lub coś ze wspomagaczy. Pasta CBD od Doroty Gudaniec(MaxHemp) pomogła mi walczyć z bólem gdy wymiotowałam po morfinie, traciłam przytomność po Tramalu i Fentanylu. Z powodu nagromadzenia złych zdarzeń przestałam jeść, wymiotowałam już tylko kwasem z żołądka i nie wstawałam z łóżka. Skończyło się perforacją żołądka, zapaleniem otrzewnej i ostrym zapaleniem trzustki i nagłą operacją w nocy by ratować życie. Dzięki pomocy przyjaciół (bo na męża, rodziców ani brata nie mogłam liczyć), psychiatry, psychologa, modlitwie setek ludzi i ciągłym ich zapewnianiu, że będzie dobrze udało mi się wrócić na święta do domu. DLATEGO JEŚLI NAPRAWDĘ CHCESZ ZWIĘKSZYĆ SZANSE BRATA TO POWIEDZ MU, ŻE WSPÓLNIE MOŻNA WSZYSTKO. I sama w to uwierz, bo z Twojego posta wynika, że się poddaliście już na wstępie. Mnie też lekarze nie dawali więcej niż 6-9 miesięcy ale się uparłam i powiedziałam, że jak pacjent chce żyć to medycyna jest bezsilna. Badania kliniczne Avelumab w Centrum Onkologii prowadzi dr Anna Wojciechowska tylko chyba w 3 linii dopiero.
 • 7 lat temu
  W przyszłym tygodniu kolejna chemia...pod warunkiem, że będzie w formie. Hospicjum jest juz powiadomione...a czy immunocal, czy biobran nie koliduja z chemia?
 • W trakcie chemii, a miałam końską dawkę 5 dniową-ECF brałam za zgodą lekarza Bibran i jeździłam na hipertermię. Mojej koleżance też pomagała hipertermia w trakcie chemii i mimo, że nie dawali jej też na początku szans to nastąpiła chwilowa poprawa.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat