RAK SZYJKI MACICY w stopniu złośliwości G3 WYGRAŁAM

8 lat temu
<3 <3 <3 trafiłam na profesjonalnych lekarzy ale miałam też bardzo dużo szczęścia. No i wszystko potoczyło się błyskawicznie. Fakt, że trafiło i na mnie odbieram nie jak nieszczęście a raczej miałam go bardzo dużo bo w porę wychwycono chorobę. Kobiety badajcie się, namawiajcie na cytologię i w ogóle na badanie siebie, swojego ciała najbliższe sobie kobiety, przy tej chorobie czas jest najważniejszy. Bo nie tyle co stopień złośliwości co stopień zaawansowania tej choroby ma znaczenie. Medycyna idzie do przodu, najważniejsze to w porę wychwycić chorobę <
56 odpowiedzi:
 • Gratuluję :) Zastanawia mnie tylko jedno, jeszcze nie słyszałam o przypadku aby ktoś kto miał G3 zakończył leczenie jedynie poprzez operację, zazwyczaj zalecają radioterapię, nawet jak nic nie znajdą w przydatkach czy węzłach, tak na wszelki wypadek. Może Twój stopień był niższy. Jednak skoro konsylium podjęło taką decyzję powinnaś się tylko cieszyć :) Pozdrawiam :)
 • 8 lat temu
  Dokładnie tak u mnie jest a raczej było. Ja miałam raka zlokalizowanego w szyjce, wycięto mi więc wszystko wraz z przydatkami i węzłami chłonnymi. G3 mnie powalił ale wykryto na początku drogi i mówiono, że mam dzięki temu spore szanse. Wczoraj konsylium zadecydowało i to najwspanialsza od dawna wiadomość. Kiedyś jeszcze gdy po konizacji skierowano mnie na tomografię i rezonans też któraś z dziewczyn na forum wątpiła i pytała skąd i po czorta tomograf i rezonans. A jednak było to niezbędne bo tylko dzięki takim szczegółowym badaniom wszystko jak na dłoni. Jestem pewna, że prócz ogromnego szczęścia to profesjonalizm lekarzy mnie uratował !!!
 • Jak wiesz ja też miałam taką samą diagnozę, tylko w szyjce, operacja, reszta czysta ale mimo wszystko zostałam wysłana na naświetlania bo powiedzieli, że mogły gdzieś tam pozostać niewykrywalne komórki rakowe, które trzeba zniszczyć. Widocznie każdy ośrodek ma swoje wytyczne. Dobrze, że u Ciebie tak się skończyło. Mogę jedynie pozazdrościć :)
 • Kaa cieszę się, że Tobie się udało.Gratuluje dobrego wyniku. Agnieszko odstepuje się od leczenia uzupelniającego przy niskim stopniu (1a). Zdrówka dziewczyny!
 • kasia73 właśnie dlatego jestem zdziwiona bo też miałam 1a1 i dołożyli mi radioterapię. Może moje centrum onkologii jest jeszcze w tyle. Jednak sukces kaa podnosi na duchu :)
 • Aga to jeszcze jeden dowod na to, że standardy postepowania różnią się. Nie ważne, z radio czy bez, ważne żebyśmy były zdrowe i zapomniały szybko o tym koszmarze.
 • 8 lat temu
  Gratulacje Kaa!!!:)))
 • 8 lat temu
  kasia73 100% racji, zbiera się konsylium, sprawdzają i wspólnie dochodzą do wniosku, że wyniki są dobre i można zakończyć leczenie. Lekarz mi dzisiaj powiedział, że to u mnie wczesne stadium tyle, że rak był złośliwy na G3 dlatego bardzo dobrze, że operacja była radykalna i tak szybko zlecona i zrobiona. Dzisiaj przy odbiorze wyników uściskałyśmy się z tą lekarką bo naprawdę szpital odwalił kawał porządnej roboty. Mam chodzić co 3miesiące na cytologię badać kikut pochwy (niestety) przez 2 lata. <3 <3 <3 <3
 • 8 lat temu
  elza bardzo bardzo dziękuję, czuję jakbym miała moje pierwsze urodziny ! Mam wielką nadzieję, że wszystkie moje badania kontrolne co 3miesiące okażą się dobre i że nigdy nie wróce do tego koszmaru. Ja miałam szczęście bo trafiłam na świetny szpital i na dobrych lekarzy.Wiem też, że szybkość diagnozy i błyskawiczne działania pomagają wygrać z rakiem.Jestem dobrej myśli :)
 • 8 lat temu
  Agnieszka76; może to szpital i może profesjonalni lekarze, może wszystko razem.Mi już od pierwszych biopsji powtarzano, że szybko się zgłosiłam i mam szansę. Radioterapia tak jak pomaga tak może zaszkodzić więc skoro wyniki mam bardzo dobre i zakończono leczenie to po czorta naświetlanie.....Ufam lekarzom bo mi uratowali właśnie życie. Mam nadzieję, że u Ciebie wszystko dobrze, że wracasz do pełni zdrowia. Po tym wszystkim to właśnie się na należy. Swoje przecierpiałyśmy. Koniec z tym ! :D :D :D :D


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat