co dalej robić ?

11 lat temu
Witam wszystkich którzy mogą pomóc ,doradzić . 9 kwietnia zdiagnozowano u mnie guza trzustki 35mm x 35mm, mam 41 lat .Trafiłem z żółtaczką mechaniczną do szpitala w klinice zrobiono mi protezowanie dróg które i tak nie działało .....miałem następnie w Katowicach w klinice 30 kwietnia zrobioną operacje ,podwójne zespolenie omijające tylko tyle ponieważ guza nie usuniętą znajduje się na żyle krezkowej.Po wynikach z histopatologi 24 maja stwierdzono tylko komórki rakowe na guzie trzustki ,wszystko inne czyste ,woreczek usunięty ze zmianami zapalnymi. Byłem z żoną u onkologa szefa radioterapii w Gliwicach stwierdził ,że rokowania są nie najlepsze i daje mi 2 lata życia góra.Nic mnie nie boli i powiedział ,że niech tak zostanie bo jak zastosuje radioterapię to guz może pożreć żyłę i się wykrwawię do otrzewnej i za 2 min mnie nie będzie.NIc nie mówił o chemii.Powiedział ,że musi sięz tym przespać i wyznaczył na 12 czerwca spotkanie . Co dalej robić??? Czekać na śmierć? To wszystko dla mnie jest bardzo trudne ,1,5 miesiąca byłem normalnie myślącym młodym człowiekiem mającym 1000 planów na życie . Czy ktoś słyszało jakimś leczeniu w Krakowie ( jakaś maszyna ?) Proszę o pomoc . Darek
4 odpowiedzi:
  • 11 lat temu
    Podobno w Berlinie jest klinika specjalizująca się w leczeniu guzów trzustki.
  • 11 lat temu
    Minęło 11miesięcy od Twojego wpisu, jak się trzymasz? Mogę trochę poradzić, z doświadczenia (mój mąż się leczy - jest progres, a miał G4)
  • 10 lat temu
    Witam, Mój tata ma guza trzustki z przerzutami na węzły chłonne.. Lekarze nie dają nadziei, tata jest w złym stanie psychicznym... Mam pytań do "mara" - czy mogę prosić o mail-a?
  • :/ :/


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat