Wynik PET/CT

5 lat temu

Witam wszystkich. Byłam ze swoim tatą w Poznaniu na badaniu PET/CT na które wysłał nas urolog prowadzący go, celem znalezienia wznowy, gdyż z wyniku PSA po raku prostaty lat temu 8 i radioterapii 4 lata temu, wynik PSA wzrósł do 5,4. 

Odebraliśmy wynik w którym jest napisane: 

Lity aktywny metabolicznie guz o wymiarze poprzecznym 47mm i wysokości 50mm w LS1+2 modelujący szczeline międzypłatową. W otoczeniu guza w dolnych partich LS1+ 2 guzki satelitarne o śr. 4mm, 8mm, 9mm bez aktywności 18f-FCH. Przyśród piersiowo w jezyczku (LS4) obszar zagęszczeń  o charakterze :mlecznej szyby" sr. 31mm z niewielkim wychwytem 18 F-FCH. (SUVmx=1,5) - może odpowiadac zmianom zapalnym, do różnowania z adenocarcinoma in situ.  W LS6 guzek do 11mm z jakami powietrznymi sr. 11mm z niewielkim wychwytem 18F-FCH (SUVmax = 1,8. Podobna zmiana  w  wysokich partiach PS5 sr. 9mm. Wezly chłonne nie powiekszone nieaktywne metabolicznie. 

Wnioski: Aktywny metabolicznie guz płata górnego płuca lewego z guzkami satelitarnymi do diagnostyki miktorskopowej w celu różnicowania zmiany pierwotnej i przerzutowej. Ponadto guzki płuc podejrzane o tło przerzutowe i naciek w jęzczku do obserwacji tomograficznej. 

Mamy  już skierowanie do szpitala na oddział pulmonologiczny. Czy  może ktoś mi wytłumaczyc na normalny blizszy jezyk, czy rozumiem to ze jest jeden guz i mniejsze które sa jego przerzutami??? 

Pozdrawiam. 

1 odpowiedzi:


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat