Witam wszystkie nerki

12 lat temu
Witam wszyszystkie nerki i te jasno i te szaro- komurkowe. Nie myślałm że nas tak dużo jest. Byłam pewna że tak samotnie cierpie no może nie całkowicie bo czasem się ktoś odezwał znerkowymi problemami ale zeby w ciagu 3-dni 43 osoby skóra mi scierpła. ewa55
1072 odpowiedzi:
  • 9 miesięcy temu

    witajcie, zastanawiam się czy ktoś tu jeszcze zagląda, zastanawiam się co u was wszystkich,od paru dni przeczytałam wasze posty po kilka razy,sama mam cos 4,5 cm w nerce prawdopodobnie rcc , czekam na wyniki tk i nie wiem jak mam sobie z tym wszystkim po

    radzić:(

  • 8 miesięcy temu

    Mąz (45 lat )miał usuniętą nerkę z guzem w maju RCC G2t2a .TK wykazało zagęszczenie guzkowe w płucach.Czekamy na wyniki PET ale mam złe przeczucia że to przerzuty.Jeszcze te powiększone węzły chłonne...

  • 8 miesięcy temu

    julitko, spokojnie,napisane jest że powiększonych węzłów chłonnych nie uwidoczniono! A guzki mogą być wszystkim, szczególnie że nie ma badania do porównania, czekajcie na wyniki pet i nie myślcie o tym za dużo , stres to nasz największy wróg! 

  • 8 miesięcy temu

    Dziś przyszedł wynik badania PET.Niepobudzone metabolicznie guzki na płucach więc z tego co czytam na internecie jest dobrze.

  • 8 miesięcy temu

    Julitko, sama widzisz, wszystko dobrze, teraz standardowa kontrola co określony czas, dbajcie o siebie i cieszcie się życiem! 

  • 8 miesięcy temu

    Nacia ucieszyłam się ale na chwilę bo jakaś pani na grupie na fc zasugerowała aby nie wierzyć tak bardzo w wyniki badania PET przy raku nerki bo jest niedokładne i dlatego trzeba TK zrobić co pisze również na dole we wnioskach.U jej męża pięciokrotnie PET nie wskazywał że to meta a po TK okazywały się przerzuty.Jak tu mężowi powiedzieć jak tak mu ulżyło po tych wczorajszych wynikach 😪

  • 8 miesięcy temu

    Julitko rozumiem doskonale Twój strach, jednak,o czym sama się przekonuję, warto opierać się tylko na faktach a te są następujące:

    - brak powiększonych węzłów chłonnych

    -guzki w badaniach pet nie wykazują cech przerzutów

    - guzki o tak małej średnicy na tą chwilę nie są podejrzane onkologicznie

    Z tego co zrozumiałam guzki były widoczne już w maju (czy nawet wcześniej) kiedy TK zahaczyło o płuca, przerzuty często (chociaż nie zawsze) wykazują tendencję dynamicznego wzrostu,co jak na razie nie jest u męża widoczne.

    Dlatego też co jak napisałaś jest we wnioskach, trzeba kontrolować poprzez systematyczne wykonywanie TK, jest to standardowa procedura.

    Przeczytałam wszelkie fora, zajęło mi to bez mała parę dni,i powiem Ci że nawet nie jest to 50/50 , częściej takie odkrycia okazują się być stanami po zapaleniach itp. 

    Dlatego też zdecydowanie odradzam nakręcanie się i snucie złych scenariuszy,tylko fakty Julitko.

    I tak musimy nauczyć się żyć, teraz jest dobrze, żyjcie, róbcie co trzeba, oszczędzajcie energię na momenty gdy ona faktycznie będzie potrzebna :*

  • 8 miesięcy temu

    Nacia masz absolutną rację,TK a PET dzieli 3miesiace i wszystko jest tak samo.Juz więcej o tym nie myślę w inny sposób niż pozytywny.

  • 8 miesięcy temu

    Julitko nie macie powodu by myśleć inaczej, chociaż ja wiem że to trudne,bo rak był,na szczęście został wycięty, pozostaje tylko się badać, tutaj trochę statystyki

    Faktycznie już przy diagnozie około 20-30% osób ma przerzuty ale to oznacza że aż 70-80% nie ma , do tego w ciągu 3 lat stwierdza się wznowę u 20-50% co oznacza że 50-80% ma spokój,co generalnie daję nam rocznie liczbę 3,5 tysiąca bez przerzutów przy diagnozie i od 1,7 do 2,5 tysiąca bez wznowy,moim zdaniem to wcale złe wyniki nie są i tego trzeba się trzymać, kontrolować się i nie dać się zwariować, chociaż do łatwych to zadanie nie należy! ( Ja sama jestem dopiero na etapie wynik TK -operacja) .

  • 8 miesięcy temu

    Julitko widzialam wpisa na fb bo też jestem na tej grupie. Ja też mialam badanie Pet gdyż po operacji 6 miesiecy mialam TK I tam mi opisano ,że mam wznowe w nerce taka sama jak przed operacja. Urolog dal mi na RM oni nie wiedzieli czy to wznowa czy zmiana po operacyjna. Onkolog dał mi na peta. Tam mi opisali ,że to jest resztkowy krwiak po 3 miesiacach mialam znowu RM napisali mi ,ze zmiana w nerce nie wykazuje rozrostu nowotworowego. Onkolog I urolog zadecydowali ,że za 6 miesiecy nastepna kontrola mi bede miala RM 1 wrzesien. Ale o co mi chodzi ,ze pet się jednak nie pomylił bo RM też nie wykazal raka. Trzeba byc dobrej mysli ja jak u meza też mam G2



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat