Skutki uboczne

8 lat temu
Na wstępie pragnę się przywitać. Mam 40 lat. PBS zdiagnozowano u mnie w sierpniu zeszłego roku. Na początku choroby brałem hydroxycarbamid a od października meaxin. Początkowo po meaxinie miałem okropne bóle stawów i kości. Ustąpiło to na dwa miesiące a teraz następuje nawrót skutków ubocznych, lecz dodatkowo prócz bólu stawów doszły bóle głowy, zaczerwienienia skóry która piecze i się w tych miejscach zaczerwienienia łuszczy, ogólnie bardzo sucha skóra rąk i nóg. Miał ktoś takie skótki uboczne i jak one długo trwały, czy powinienem powiadomić o tym swojego lekarza, czy takie skutki uboczne to norma i się przyzwyczaić do tego?
3 odpowiedzi:
  • Polecam ci wątek: Jak długo żyjesz z Glivec?? Jakimi doświadczeniami możesz się podzielić?? - tam jest mnóstwo informacji na temat imatinibu, każdy kto przyjmował imatinib miał jakieś skutki uboczne, ja przyjmowałam go przez 9 miesięcy i tez raz było lepiej a raz gorzej - z mojego doświadczenia raczej bym radziła przyzwyczaić sie do tego a na wizycie poprostu mówić lekarzowi co sie dzieje bo może trzeba będzie zmienić lek na cos innego - Trzymam kciuki aby skutki szybko minęły :-)
  • Witam, powiedzcie mi czy wspomagacie swój organizm jakimś suplementami w czasie trwania choroby czy pokornie czekacie jak sobie sam poradzi? Słyszałam o zielonej herbacie i korzeniu mniszka lekarskiego, czy ktoś z was stosuje takie niekonwencjonalne metody?
  • 8 lat temu
    Zielona herbata czy mniszek na pewno Ci nie zaszkodzi. Ja zmieniłam dietę na " bardziej śródziemnomorską" i dodałam trochę intensywnych spacerów tak 5x w tygodniu po 1,5 godziny Czuje się świetnie ubyło mi też 6 kilo w rok:)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat