Ostra białaczka szpikowa AML M4

8 lat temu
Witam wszystkich. Jak w temacie poproszę czy ktoś choruje/chorował na taki typ białaczki. Dawca szpiku jest lecz niestety po chemiach nie uzyskano remisji. Lekarze rozkładają ręce i tylko opieka paliatywna. Przeprowadzono chemioterapie bloku AJE HAM według programu AML-B FM interimphase 2004. Następnie na brak remisji 2x IDA-F LA. Brak remisji. Następnie po wstawię ARAC i Lanvisu 2x blok TVTC. Obfite miesiączki hamowane farmakologiczne. Stan zapalny jamy ustnej i nosa, półpasiec. Pacjentka: 14 i pół letnia dziewczyna. Po intensywnych chemiach brak remisji. Czy ktoś może coś doradzić. Leczona w Kielcach.
4 odpowiedzi:
  • 8 lat temu
    I jeszcze to. Ostra białaczka mieloblastyczna odporna na leki. C. 92
  • 8 lat temu
    Witaj. Jedynie co mogę Ci doradzić to konsultacja w innym szpitalu, dobre opinie ma: Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu (Prof. Alicja Chybicka) lub gdzieś w Warszawie. Nic innego na razie nie przychodzi mi do głowy. Życzę dużo siły. Pozdrawiam.
  • 8 lat temu
    Dzięki jery.
  • Konsultacja w Fundacji Przeciwko Leukemii, podpowiedzą z kim i jak rozmawiać BEZPŁATNIE, radzę sp..z Kielc, moją koleżankę w szpitalu niedouczeni lekarze wykończyli, dawno temu co prawda, ale może nic się nie zmieniło od tego czasu


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat