Leczenie w Polsce - proszę o radę

5 lat temu

Szukam porady. Od 11 lat mieszkam na stałe w Irlandii, ale nadchodzi wielki dzień powrotu do Polski. Wszyscy na około się cieszą, ja też chciałabym w pełni sie tym cieszyć, jednak nie potrafię. Wraz z powrotem mam obawy o moje leczenie. Od półtora roku choruję na CML - chroniczna białaczka szpikowa, jestem na Sprycel 100mg. Czuję sie po nim bardzo dobrze. Wyniki dobre. Jestem prawie w reemisji. Minimalne skutki uboczne leku oraz powiem wprost - nie chcę zmieniać leku. Moim docelowym miejscem zamieszkania będzie Gdańsk. W związku z tym mam pare pytań. Czy może mi ktoś polecić dobrego hematologa w 3mieście? Jak wygląda obecnie leczenie w Polsce - służba zdrowia i te sprawy? Czy Sprycel jest lekiem refundowanym i czy nowy lekarz prowadzący nie będzie mi robił problemów z przepisaniem go? Jak generalnie przebiega leczenie w Polsce od diagnozy i jak to ewentualnie mogłoby wyglądać jak ja juz jestem zdiagnozowana i przyjmuje leki? Strasznie sie obawiam bo nawet nie wiem jak ten temat ugryźć i od czego zacząć. Planowany powrót to styczeń 2019 - mój mąż już obecnie przebywa w Polsce. Do tej pory byłam i jestem pod kontrolą lekarzy w Irlandii w jednym z Dublinskich szpitali. Każda porada jest na wagę złota i z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc. Dodam, że mam 32 lata.

4 odpowiedzi:
  • 5 lat temu

    cześc justyna_0402 -  leczę się w Uniwersyteckim Centrum Medycznym w Gdansku.  Sprycel z tego co wiem dostają pacjenci leczeni na CML. wejdź proszę na stronę UCK i coś tam na pewno Cie naprowadzi. Lekarze hematolodzy są w przyjazni  i bez obaw możesz się z rodzina przenosić do pięknego Gdańska. Ubezpieczenie z Irlandii idzie za pacjentem to trzeba dopilnować, leki sa refundowane.

  • 5 lat temu

    Justyna -jak mąż jest w Gdansku to może podjechać do ZUS i tam się dowie jak przenieść ubezpieczenie, bo to może potrwać a musisz być zabezpieczona w leki. Może pojechać do Centrum Onkologicznego w Gdańsku (mieści się przy głównej ul. przed UCM) i tam zasięgnąć języka, pytac wszędzie gdzie się da i nie przyjmować się jak coś za pierwszym razem się nie uda. powodzenia

  • 5 lat temu

    Przed chwilą weszłam na UCK w Gdańsku tam znajdziesz Poradnię Hematologiczną i tel do rejestracji. Masz całą dokumentację medyczną i ubezpieczenie to nie ma problemu.

  • Dziękuję bardzo za wszystkie podpowiedzi. UCK - to jest to. Bedę tam dzwonić i sie dowiadywać. Dzięki wielkie! ❤Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat