rak żołądka nieresekcyjny

3 lata temu

Mojemu Tacie miesiąc temu zdiagnozowano nieresekcyjny rak żołądka przekraczający jego granice. Jutro mamy konsultacje w sprawie chemioterapi choc nie wiemy czy z jego przewlekła choroba nerek będzie ona możliwa. Czy są jakieś inne metody leczenia?

16 odpowiedzi:
 • Kasiakazia witaj.

  Moja mama zmaga się z tym dziadem, też nieresekcyjny. Nie słyszałam o innym leczeniu, zazwyczaj stosuje się chemioterapię. Nie wiem czy przewlekła choroba nerek będzie przeciwwskazaniem, na ten temat muszą się wypowiedzieć specjaliści.

 • 3 lata temu

  agnieszka76 ile twoja mama walczy już z rakiem żołądka?

 • ewa123 od diagnozy minął równo rok i jeden miesiąc. Mama dowiedziała się o raczysku na początku lipca zeszłego roku.

 • Witaj agnieszka76 czy twoja mama miała już chemioterapie? Jak ją znosiła ? i czy coś pomogła???

 • Kasiakazia  moja mama wzięła 3 schematy chemioterapii, dwa pierwsze w ogóle nie zadziałały. Dopiero kolejny zahamował rozwój choróbska. W trakcie i po czuła się dobrze, ze skutków ubocznych tylko utrata włosów i problemy skórne ale minimalne.

  Co powiedział lekarz Twojemu tacie ?

 • agnieszka76 Własnie problem w tym że narazie nic nie wiemy co kiedy i jak ...??? Wczoraj tato poszedł do szpitala dziś miał robione badania krew i rentgen jeszcze jutro ma mieć TK mam nadzieje że potem nam już pani dr coś wreszcie powie co dalej??? 

 • Kasiakazia tata jest pod specjalistyczną opieką, badania to podstawa. Gdy będzie już wynik z TK na pewno zapadnie decyzja co dalej. Znajdą odpowiednie rozwiązanie i zastosują terapię.

 • Witam . Dzisiaj tato dostał pierwszą chemię .Cieszę się ze wreszcie coś ruszyło. Wiem że nie będzie łatwo ale damy rade ... Tato dostał czerwoną czy to ma jakieś znaczenie bo pani która siedziała obok mnie troszkę mnie przestraszyła mówiąc ze ta czerwona to najgorsza nie wiem co moala na myśli ale wolałam nie pytać ... Jak to faktycznie jest z tą chemioterapiią czy kolor ma znaczenie?

 • kasiakazia  dobrze, że wreszcie rozpoczęto leczenie. Nie bierz do siebie słów pani, ponieważ każdy organizm inaczej reaguje na terapię. Co prawda niektóre skutki uboczne mogą się powielać ale wcale nie muszą. Jedni lepiej znoszą nawet mocniejszą chemię, drudzy od początku gorzej się czują itp. Możesz napisać jaki schemat dostał Twój tata ?

 • agnieszka76 niestety nie wiem nie danio nam żadnej dokumetacji a Pani doktor która wiecznie sie spieszy nawet nie raczyła czegokolwiek opowiedzieć co przed tatą jak to bedzie wyglądało ... nic kompletnie nic , prócz tego że zajrzała w dokumentacje i powiedziała że od dziś działamy ... i prosiła następnego pacjenta . od pielęgniarki udało mi się dowiedzieć ze na razie będą trzy takie sesje z tabletkami chemii w domu po między, potem badania i zobaczymy czy coś pomagaZaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat