rak żołądka

3 lata temu
Dzień dobry dzisiaj moja mama była na kolejnej chemii ale jej nie dostała ponieważ pani doktor powiedziała że trzeba odbudować szpik. Ma wyznaczoną kolejną chemię za miesiac . Chciałam się zapytać czy ktoś wie jak odbudować ten szpik i czy w przyszłości będzie kontynuowana chemia czy to jest tylko pocieszenie ze strony pani doktor?
12 odpowiedzi:
 • ewa123 może się zdarzyć, że chemia jest przesunięta z powodu złych wyników. Moja mama miała raz przesuniętą ale wtedy lekarz przepisał jej zastrzyki i po tygodniu wszystko wróciło do normy i kontynuowała terapię. Możesz napisać jaki rodzaj bierze Twoja mama ? <3
 • 3 lata temu
  Moja mama brała chemię dożylną OXALIPLATYNA a w domu KAPECYTABINA
 • ewa123 czyli schemat EOX . Moja mama też ją brała, niestety nie zadziałała. Czytałam Twoje wcześniejsze wpisy, że zmiany się zmniejszyły. A jak jest teraz ?
 • 3 lata temu
  Teraz jeszcze nic nie wiadomo tomograf ma mieć dopiero w maju napiszę co wyjdzie. A jak twoja mama się czuję bierze jakąś chemię?
 • Moja mama jak na postęp choroby czuje się bardzo dobrze, jest na chodzie, ma apetyt, tabletki przeciwbólowe bierze sporadycznie. Nawet lekarze są zaskoczeni jej dobrym stanem. Wiemy, że w każdej chwili może się pogorszyć ale nie poddajemy się. Jak wspomniałam zaczynała od takiej samej chemii jak Twoja mama, na początku zmiany się cofały ale przy kolejnym TK wróciły do poprzedniego stanu, zmienili schemat na DXL, bez rezultatu. Powiedzieli, że koniec leczenia, nic nie da się zrobić. Nie chciałyśmy czekać i pojechałam z nią na konsultację do innego ośrodka. Tam profesor zalecił kolejny schemat, w poniedziałek zaczyna. Zobaczymy. A jak się czuje Twoja mama ?
 • 3 lata temu
  Moja mama czuje się bardzo dobrze tylko się załamuje. Wszystko może jeść tylko boi się że kolejny tomograf wyjdzie źle. A czy u twojej mamy było widać przed 2 tomografem że rak się powiększa jakieś objawy czy coś takiego?
 • Wiadomo, że przed każdym kontrolnym badaniem pojawia się strach. U Twojej mamy TK wykazał cofanie się gada więc musicie być dobrej myśli. Jeśli chodzi o objawy o które pytasz to właściwie żadne się nie pojawiły. Jednak trzeba brać pod uwagę, że każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Lepiej nie sugerować się tym, że u mojej było tak a u Twojej inaczej.
 • 3 lata temu
  Moja Mama również podczas chemioterapii miała spadek leukocytów I neutrofili. W tym przypadku, w trakcie brania xelody zwykle czynniki wzrostu trzeba wykluczyć, ale istnieją takie długoterminowe, które można przyjąć w trakcie tej chemioterapii. Niestety nie są one refundowane.
 • 3 lata temu
  Domidem a o jakim czynniku wzrostu mowisz ?
 • 3 lata temu
  Domidem a o jakim czynniku wzrostu mowisz ?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat