RAK NERKI

1 rok temu
Witam,jestem tu po raz pierwszy ,w czerwcu tego roku przeszłam operację NSS RERKI LEWEJ  z powodu guza .okazało się że jest to rak brodawkowaty nerki typu 1, .Obecnie wrociłam do pracy bo jest ok,wizyte kontrolną mam w grudniu,ale niepokoi mnie fakt iz cały czas odczuwam ból po tej stronie oraz z tyłu plecow .moze ktos miał podobny problem ,czy tak może byc .Dziękuję😗
10 odpowiedzi:
 • Witaj, ból w okolicy blizny operacyjnej to zupełnie normalne, ja jestem prawie rok po nss i nadal odczuwam czasem jakiś dyskomfort w tej okolicy, urolog powiedział , że podczas operacji naruszonych jest wiele warstw tkanek, skóra, mięśnie , powięzie, żebra i sama nerka, ból jest podobno większy po nss niż po resekcji nerki. Tym bólem bym się nie przejmował.

  Pozdrawiam.

  Wpis edytowany dnia 19-11-2017 19:59 przez Sławek1975
 • Też miałam ten sam typ, brodawkowaty typu I, ale mój był olbrzymi i usunięto mi radykalnie całą nerkę wraz z tkanką tłuszczową, częścią nadnercza. Nie miałam szczególnych powikłań po operacji, nie odczuwałam też bólu, ale długo nie mogłam spać na lewym boku.

  Twoja operacja było oszczędzająca, więc guz mały. Możesz spać spokojnie. Małe brodawczaki wywalone w porę nie odzywają się już nigdy. 

 • dzięki za słowa otuchy, guz był 3 cm,lekarz mówi że będzie dobrze ,ale to zawsze nowotwór ,a tym bardziej  że jestem pielęgniarką i coś na ten temat wiem .Pozdrawiam Was cieplutko.🙂

 • witam. Moja mama miała operację guza nerki ponad dwa tygodnie temu. Wypisania w stanie dobrym, rana goi się ładnie bez powikłań. Natomiast dzisiaj odcZuwa bardzo silny ból żeber. Martwię się strasznie, Czy ktoś z Was miał podobnie? Czy to jest normalne? Nie wiemy jeszcze jaki to rodzaj guza- czekamy na wynik.

 • 1 rok temu

  Jaroszek dwa tygodnie to bardzo krótki czas od operacji i niestety wszystko boli i trudno w ogóle wykonać jakikolwiek ruch. Bok na którym było nacięcie został naruszony i stąd dolegliwości bólowe. Z każdym dniem będzie lepiej.

 • dziękuję za słowa otuchy.. 

 • martwię się tylko tym, że do tej pory mama czuła się bardzo dobrze, nic ją nie bolało a od dwóch dni nagle zaczęły boleć żebra I rana. Naprawdę bardzo się boję, nie wiem jak mam mamie pomóc. Wyników jeszcze nie mamy, więc nawet nie wiemy z czym walczymy.. 

 • 1 rok temu

  Najszybciej goi się z zewnątrz natomiast od wewnątrz to kilka warstw skóry i mięśnie, które zostały poprzecinane i jeżeli się więcej człowiek rusza to i zaczyna się odczuwac. Obejrzyj dokładnie czy  przy bliznie  i wokół niej nic się nie dzieje. Codzienna pielęgnacja odbywa się i oczywiście dezynfekcja?

  Wpis edytowany dnia 07-01-2018 15:24 przez Viomi
 • Rana z zewnątrz goi się bardzo dobrze. Codziennie jest myta i dezynfekowana, ale faktycznie jak zobaczyła ze wszystko idzie dobrze to zaczęła wykonywać lekkie prace domowe. Może za szybko i coś się naruszyło w środku... Nie wiem. Mam.nadzieję, że to nie jakieś zapalenie albo coś gorszego. 

 • 1 rok temu

  Trzeba dać sobie czasu niestety nie można nadwyrezac ciała jeszcze musi odpoczywać.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat