Rak jelita grubego

13 lat temu
Rzadko czytam wypowiedzi na temat raka jelita grubego, nie wiele o tym wiemy :( Spadło jak grom z jasnego nieba :(
3780 odpowiedzi:
  • Łukasz najważniejsze ze masz wsparcie , masz bliskie osoby . To jest bardzo ważne w tej chwili
  • cześć, boszka moja Mama miała zlikwidowana stomie. Nie wiem nic na temat żeby stomia dyskwalifikowała od HIPEC. 

  • 3 lata temu

    Lukasz bardzo bardzo mi przykro,zawsze to jest przezycie ktorego wczesniej nie znamy , taki szok z ktorym trzeba sie po malu oswajac .Ja nadal tesknie za moimi .

    My jestesmy po 18 miesiacach po resekcji watroby i nisetety pierwszy scan cos malego pojedynczego pokazuje.Onkolozka jest delikatna I nie orzesadza poke nie bedzie potwierdzenia po lepszym skanie.Czyli 25 miesiecy od diagnozy nadal sie cos dzieje.Chyba Tak naprawde nikt nie jest przygotowany I do tego ten cholerny wirus..

    Pozdrawiam wszystkich walczacych

  • 3 lata temu
    Zrobiłam test i jestem pozytywna -człowiek ma wrażenie że jest magnesem który przyciąga wszystkie problemy świata.
  • Drodzy, czytam to forum już chwilę, nie przebrnęłam przez wszystkie strony więc nie wiem czy ktoś zna podobny przypadek: Moja mama 46 lat, od września bóle brzucha i lekkie pleców. Wszystkie badania ok, usg domaciczne ok, krew ok. Pojawiły się uciążliwe zaparcia i krew w stolcu. Kolonoskopia niestety nie mogła być wykonana bo jelito było bardzo spuchnięte od razu po wejściu - stwierdzono zapalenie uchyłków i w tym kierunku leczono mamę do listopada. Później lekarz z powodu braku poprawy skierował mamę na TK jamy brzusznej - guz trzustki z przerzutem do wątroby... Pierwsza histopatologia wykonana w Łodzi w szpitalu Matki Polki nie wykazała nic (pobrana z torbieli obok guza trzustki ponieważ lekarz nie umiał pobrać z wątroby...) Mama trafiła do Warszawy do szpitala na Banacha. Tam ponowne TK, biopsja już z wątroby. Wypuścili ją ale bardzo duży ból jelit i zaparcia łącznie z zatrzymaniem gazów się utrzymały. Do szpitala trafila w trybie ostrym, operacyjnie wycięli całe jelito grube i wyłonili stomię. Lekarz operujący wyraził opinie że według niego rak jest z jelit. Czekamy na wynik hist pat z wyciętego jelita jednak takie rozpoznanie: Rozległy naciek nowotworowy w miednicy mniejszej obejmujące esicę i lewy moczowód naciekający macicę, pęcherz moczowy, kątnice z jej perforacją, poprzecznicę oraz pętle jelita krętego. Niedrożność układu pokarmowego. Rozsiew wewenątrzotrzewnowy i wątrobowy. Guz ogona trzustki naciekający wnękę śledziony. Zapalenie otrzewnej w przebiegu pooperacyjnym. Wiem, że wygląda to bardzo źle, ale wyniki krwi są stosunkowo ok, nie ma żółtaczki ani cukrzycy co jest typowym objawem trzustki. Jak według Was to wygląda? Onkolog powiedział że jest nadzieja, 2 tygodnie po operacji i już będzie miała radykalną chemie. Bardzo się boję :(
  • Witaj Majeczka. Przykro mi,że i Was to spotkało. Sytuacja jest poważna, ponieważ doszło do rozsiewu,ale to już wiesz. Natomiast Twoja Mama jest młoda i podejrzewam, że lekarze będą chcieli teraz potraktować gada chemią i możliwe,że za jakiś czas podejmą się zoperowania przerzutów do otrzewnej i podania chemii dootrzewnowej. Teraz Mama musi dojść do siebie po operacji, wsiąść chemię aby nie doszło do dalszego rozsiewu. Trzymam kciuki. 

  • 3 lata temu
    Wszystko zalezy od reakcji na chemioterapię Jeeśli guz pierwotny jest w całości usunięty to nie musi być źle!
  • 3 lata temu
    Wszystko zalezy od reakcji na chemioterapię Jeeśli guz pierwotny jest w całości usunięty to nie musi być źle!
  • 3 lata temu
    Witam Przeczytałam całe forum i postanowiłam i ja napisać.Często piszecie,że poczuliście się po diagnozie jak w matrixie.Zupełnie tak samo się czuję.Mój pierwszy mąż zginął w wypadku 10 lat temu,wyszłam za mąż drugi raz w styczniu i kilka dni po ślubie została postawiona mężowi diagnoza-guz w jelicie grubym w okrężnicy,Teraz już wiem że jest to gruczolorak śluzowy o stopniu złośliwości G2.Czekamy na histpat pooperacyjny czyli stadium,rozległość czy jak tam zwał.Przerzutów odległych nie ma.To tak pokrótce Moje pytania są odnośnie czasu pooperacyjnego.Jak długo goi się miejsce po drenie?Co robiliście żeby wrócił apetyt,przed był,teraz problem z zjedzeniem czegokolwiek,wrażenie że jest pełny cały czas i nie da rady więcej zmieścić Czy ktoś leczy się w Lublinie,Kielcach lub Rzeszowie i może polecić dobrego onkologa?Chodzi o leczenie pooperacyjne,chemioterapię itd Łukasz przepraszam jeszcze raz że napisałam do Ciebie w tak niefortunnym momencie Dodam że mąż ma 43 lata i od ponad roku dobijał się do lekarzy,potem już na tleporady,w związku z anemią i niedoborem zelaza,ale był zbywany,że jest młody i dobrze wygląda i wmawia sobie chorobę.Niedokrwistosć była niewielka wtedy.Teraz wiem że powinien zronić kolonoskopię prywatnie a nie czekać na zmiłowanie lekarzy żeby dostać skierowanie.No ale za pózno.Jeśli lekarz twierdzi że nie ma potrzeby,to pacjent mu ufa .I wychodzi jak wychodzi
  • hej , zaczne od tego, że po prostu szlak mnie trafia jak słysze , ze lekarze zbywają, bo się jest młodym i nic nie powinno dolegać . ja prdl , to na co my płacimy te składki , jak chu** z tego mamy. ehhh...ale do brzegu , mój tato jest po dwóch operacjach , za pierwszym razem - nawiązując jeszcze do polskiej służby zdrowia - lekarka na Sorze chciała tate wysłać do domu , bo przecież nic mu nie jest. Na szczeście tato został w szpitalu i na oddziale trafił na bardziej kompetentych lekarzy , był operowany na cito, bo guz był bardzo duży i rokowania nie były za dobre. W odpowiedzi na Twoje pytania . Jeżeli chodzi o rane, to nie pamiętam ile tacie się ona goiła ( zaraz minie 4 lata od pierwszej operacji), my stosowaliśmy z tego co pamiętam jakieś maście , trzeba o rane dbać . Co do jedzenia tato też nie miał apetytu na początku, mdliło go i wymiotował . Trzeba spokojnie i powoli do tego podejść . Najlepiej robić jakieś zupy-kremy na początek, coś lekkiego, tato pije do tej pory też nutri drinki. Mój tato leczy się mruk medzie u doktor onkolog Karoliny Syrek . Bardzo mi przykro, że spotało Cię tyle przykrych okoliczności jednak dobrze, że tu trafiłaś :) w razie pytań odezwij się na priv . Pozdrawiam i życzę dużo siły


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat