Czy to może być rak jelita grubego

5 lat temu

Witam. Nie wiem nawet od czego zacząć . Dwa lata temu pisałam na tym forum bojąc się raka szyjki macicy . Dokładnie podobna pora jesienna . Na szczęście wszystko się dobrze skończyło ,raka nie było . Teraz znów pisze spanikowana ,bo boję się bardzo . Zauważyłam na kale dosłownie niteczkę krwi ,od razu wpisałam w google i wyniki poszukiwań to rak jelita grubego . Albo rak odbytu . Dosłownie od trzech tygodni prawie nic nie jem ,byle nie chodzić do toalety za często . Panika że zobaczę krew , cały czas płaczę,nie umiem normalnie funkcjonować , znowu jak wtedy ten paraliżujący strach . Mam 33 lata , miałam tyle planów i znów ten koszmar . Czy to może być rak jelita ? Nie mam innych objawów tylko ta nitka dosłownie milimetrowa krwi :-(

13 odpowiedzi:
 • 5 lat temu

  Wiem. Tylko że ja się panicznie boję iść do lekarza . Już widzę jak mi mówi że mam raka rozsianego po całym organizmie , że zaraz umrę :-(to mnie paraliżuje . 

 • 5 lat temu

  Zrób sobie badanie na obecność krwi utajonej w kale. Test kupisz w aptece.

 • Fiolek zrob tak jak otrzymałaś rady.Rak jelita grubego rozsiany eh .Tak skutkuje czytanie i interpretowanie czytanego w necie .Lekarze ratują życie i ich słuchaj.:) Goń po test do apteki tani jest i pisz jakie światełko Tobie się zapaliło :):) 

 • 5 lat temu

  witam 

  Test z krwi nie jest badaniem miarodajnym , u mnie wyszedl negatywny .Kolonoskopia to podstawa .Nie panikowac , leciec na badanie , czas najwazniejszy zawsze jest czas , szybkie wylapanie problemu.

  Pozdrawiam

 • 5 lat temu

  Jolu jakie były u Ciebie objawy ? Czy każde nawet tak niewielkie krwawienie to jest rak ? Strasznie się boję . 

 • 5 lat temu

  witaj 

  Do puki nie ma diagnozy nie ma co panikowac .Wiem sama szalalam ze strachu , bo 5 lat siedzialam u rodzinnego , u mnie organizm szalal i dawal niespecyficzne objawy .Jak wspominalam w krwi nic nie wyszlo , tego roku kolonoskopia i jest wrzodziejacy polip 2 cm, siedzial grzecznie zaczynal wgryzac sie w jelito , wezly czyste .U mnie leczenie tylko chirurgiczne , bez chemii.Teraz kontrole , trzeba trzymac reke na pulsie.

  Pozdrawiam

 • 5 lat temu

  Byłam u lekarza . Badał mnie palcem przez odbyt , mówiłam mu że boję się że to rak itp. Stwierdził żylaki odbytu . Przepisał tabletki i czopki . Mam nadzieję że to tylko te hemoroidy. 

 • Witaj zrób koniecznie kolonoskopię.Lekarz mądry powinien dać Tobie od razu na nie skierowanie co za ...eh.😈

  Nie odpuszczaj idż po skierowanie i nie daj się zbyć to Twoje zdrowie i życie .

  Powiedz ze w rodzinie był rak jelita grubego u cioci babci itd .😉

 • 5 lat temu

  Myślicie że lekarz bez potrzeby daje skierowanie na kolonoskopię , niestety ale pytał o te typy nowotwór w rodzinie i już powiedziałam że nie było. Bo nie było. Mam kłucie i szczypanie w odbycie,mam też pęknięcie po porodzie do odbytu . Sama teraz nie wiem. Myślałam że badanie per rectrum jest ważne . Pytał o kolor tej krwi ,bo to dosłownie było jakby naczynko milimetrowe . Mam mu nie ufać ? Teraz to się znowu martwię .

 • 5 lat temu

  ..nawet jak nie da skierowania , dla wlasnego spokoju mozna zrobic prywatnie , nie jest to mega drogie badanie , a zycie cenne.Szczerze nie ufam lekarzom a zwlaszcza jednemu , wole drazyc i konsultowac , samo zycie ;)Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat