Rak jelita grubego

13 lat temu
Rzadko czytam wypowiedzi na temat raka jelita grubego, nie wiele o tym wiemy :( Spadło jak grom z jasnego nieba :(
3780 odpowiedzi:
  • Hej , powiedzcie mi jak często chorzy na raka jelita grubego ( z ileostomią) powinni mieć wykonywaną kolonoskopie - albo jak często macie , albo Wasi bliscy, któzy chorują
  • 2 lata temu

    Mąż ma raz na 3 ,4 lata .

  • Witam, nie wiem czy pisze w odpowiednim wątku,ale nie chcę tworzyć nowego. Wczoraj mój tata(59lat) miał wykonana kolonoskopię. W opisie widnieje "Błona jelita różowa o prawidłowym rysunku naczyniowym. W wstepnicy usunięto polip 5mm. W odbytnicy 40mm owrzodziały neoplazmatyczny guz oddalony o 30mm od kanału odbytu..." Rozumiem,że to jednoznacznie chodzi o raka? Wczoraj już wyłam jak bo r,dzisiaj się pozbierałam,ale ciężko strasznie....dwa tygodnie w niepewności, nie wiem czy jeszcze jest szansa,że to jednak nie najgorsze :(? 

  • 2 lata temu

    Witaj nie trzeba się na zaś denerwować ,zapewne podczas badania pobrano 

    wycinki ,dopiero badanie histopatologiczne wyjaśni z czym tata  będzie się zmagał. 

    Poczekajcie na wynik .

  • Dziekuje za odpowiedź. Tak pobrano, to chyba będzie najdłuższe 2 tygodnie...martwię się bardzo, nie tak dawno temu teść zmarł na raka jelita...

  • Hej co u Was ,jak się macie, jak mają się Wasi bliscy :) mam nadzieje , że wszystko dobrze
  • Cześć Gruszka :) u nas ok ( jeśli w ogóle można tak pisać w naszej sytuacji). Tato nadal bierze chemię wg pierwszego schematu. Rak, wg najświeższej TK) nie rozsiał się na wątrobę czy płuca. Ile otrzewnej jest zajętej niewiadomo dokładnie bo tk średnio to wykazuje. 

    Zaczynają sypać się wyniki krwi ( głównie żelazo- tato przyjmuje suplement), tak poza tym jest słaby. Wiadomo, to już rok i 3 miesiące ciągłego brania chemii. Chciałabym mimo wszystko aby tak było jak najdłużej, tzn żeby pierwszy schemat działał i działał. 

    Tak poza tym, korzystamy z tego, co jest. Zabieram tatę, w miarę możliwości, na wieś, aby sie dotlenial, spędzał jak najwięcej czasu z rodziną, poza tym bardzo lubi tam jeździć.

    A co u Ciebie? Jak Tato się trzyma? 

    Pozdrawiam wszystkich :)

  • 2 lata temu
    Jaki suplement na poziom żelaza przyjmuje Twój tata?
  • Tato przyjmuje suplement o nazwie Szelazo. 

  • 2 lata temu
    Gdzie to można kupić?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat