Wtemacie

2 miesiące temu
Witajcie. U mamy na koniec lipca zdiagnozowano raka jelita grubego G2 z przerzutami do otrzewnej, jajników, wątroby, nadnercza i płuc. Na początku sierpnia przeszła operacje ratująca życie (zatkane jelito). W połowie października przyjęła 1 chemię. Po 3 miesiącach od kiedy dowiedzieliśmy się o raku mama zmarła. Po pewnym czasie zrozumiałam jakie błędy popełniliśmy i co mogliśmy zrobić inaczej ... Aby żyła z nami dłużej aby dożyła do świąt. Może komuś coś podpowiem na naszym przykładzie, bo ja też i to całkiem niedawno szukałam odpowiedzi, a nawet nie potrafiłam zadać pytania...
10 odpowiedzi:
 • 2 miesiące temu
  Od jak dawna mama miała objawy świadczące o chorobie?
 • 2 miesiące temu

  Teraz po czasie wiemy, że pierwsze objawy pojawiły się już w zeszłym roku. Mama miała problemy z wypróżnianiem. Załatwiała się dopiero po wypiciu kawy lub zapaleniu kilku papierosów. Wówczas stolec był ołówkowaty (bez krwi). Był to pierwszy objaw zwężonego jelita na skutek rosnącego guza. 

 • 2 miesiące temu
  A przed chorobą , mama miał kiedykolwiek kolonoskopię?
 • 2 miesiące temu

  Nie, nigdy nie miała robionego badania. 

 • 2 miesiące temu

  Nie, nigdy nie miała robionego badania. 

 • 2 miesiące temu
  Rak jelita może rozijac sie przez kilka lat i nie dawać zbyt dokuczliwych objawów Dlatego kolonoskopia po 50-ce to standard.
 • 2 miesiące temu

  Obecnie należy już przed 30 rokiem życia wykonywać kolonoskopię .

  Gro młodych ludzi ma już polipy ,które mogą w konsekwencji (nie usunięte )skutkować 

  rozwojem nowotworu .Usuwa się je podczas kolonoskopii.

 • 1 miesiąc temu

  jeśli ktoś na prawdę bardzo boi się badania może zacząć od testu na krew utajoną. Jest to również badanie przesiewowe w kierunku raka jelita. Jednak pozytywny wynik nie równa się rak. Potrzebna jest pogłębiona analiza skąd krew w kale. Może być spowodowana np. hemoroidami.

 • 1 miesiąc temu

  Kolonoskopię wykonuje się teraz ze znieczuleniem. Jesli nie czuje 

  sie bólu podczas badania ,a nie czuje sie to ,na pewno trzeba 

  ją robic..Testy mogą uśpić czujność ,a rak rozwijając się nie boli .

  Dlatego trzeba wykonywać kolonoskopię ,bo to jedyne na razie badanie ,które może wychwycić problem 

  na samym początku .

 • 1 miesiąc temu
  Dissertation Writing Services UK, the premier destination for comprehensive and high-quality academic writing assistance. In the realm of academia, crafting a dissertation is a substantial and intricate task that requires dedication, research, and meticulous attention to detail. One of the most critical components of any dissertation is the literature review, which forms the foundation of your research and demonstrates your understanding of the existing body of knowledge.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat