Gorąca godzina: 28 października 2010 od 12:00 do 13:00, "Diagnostyka zmian w piersiach" - w roli eks

13 lat temu
Na całym świecie październik jest miesiącem, w którym przypomina się o konieczności wykonywania badań diagnostycznych związanych z profilaktyką nowotworową. Między innymi z tego powodu najbliższą gorącą godzinę poświęcimy diagnostyce piersi. Zapraszamy do dyskusji z doktorem Tomaszem Schreiberem, specjalistą radiologiem, od ponad 15 lat zajmującym się diagnostyką wyłącznie gruczołu piersiowego. Jest on ekspertem w tej dziedzinie. Na co dzień związany z Ośrodkiem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. Współpracuje także z renomowanymi ośrodkami diagnostycznymi w Belgii, Holandii i Danii. Dla przypomnienia: formuła gorącej godziny polega na tym, że w określony dzień o wyznaczonej porze, dokładnie przez godzinę zaproszony ekspert jest do Waszej dyspozycji. Za pośrednictwem forum, zalogowane osoby mają możliwość włączenia się w dyskusję i zadawania pytań.
47 odpowiedzi:
  • 13 lat temu
    Czy istnieje granica wieku od którego mozna robić rezonans magnetyczny piersi.
    ?
  • Dzień dobry Panie Doktorze. Mam pytanie dotyczące badań a mianowicie czy badanie USG piersi może zastąpić mammografię ewentualnie które z tych badań jest bardziej wskazane dla kobiet w okolicach 35 roku życia. Dziekuję.
  • 13 lat temu

    Użytkownik @luiza napisał:
    Czy istnieje granica wieku od którego mozna robić rezonans magnetyczny piersi.?


    Nie, nie istnieje ,ale muszą byc wskazania medyczne
  • 13 lat temu
    Mam powiększone węzły chłonne pod pachami. W wynikach mammografii i usg wszystko jest w porządku. Czym to może być spowodowane?
  • 13 lat temu
    Witam
    11 lat temu przeszłam mastektomię i chemioterapię. W poniedziałek 25.10 byłam na kolejnej profilaktycznej mammografii i USG drugiej piersi. Na mammografii i USG wyszedł guzek 8mm. W WCO w Poznaniu wczoraj tj 27.10 miałam mieć biopsję cienkoigłową pod kontroplą USG. Nie miałam jej ponieważ na USG przy biopsji nic nie znaleziono. Co mam o tym sądzić . We wtork tj. 2.11. mam mieć drugie podejście do biposji w obecności jakiegoś specjalisty radiologa. Co mam myśleć o tym? A tak apropos to mammografię robię co 1,5 roku iguzek 8 mm ursł w tym czasie a nie jak się mówi 8 lat.
    Flora60
  • 13 lat temu

    Użytkownik @pozytywka napisał:
    Dzień dobry Panie Doktorze. Mam pytanie dotyczące badań a mianowicie czy badanie USG piersi może zastąpić mammografię ewentualnie które z tych badań jest bardziej wskazane dla kobiet w okolicach 35 roku życia. Dziekuję.


    miedzy 35 a 50 rokiem zycia, w zaleznosci od konstrukcji piersi oba badania mammografia i usg piersi uznawane sa jako komplementarne. Warunkiem zastosowania jednego lub drugiego w przypadku okreslonej pacjetki jest nie wiek lecz konstrukcja piersi.
  • 13 lat temu
    Czy termografia ma zastosowanie w diagnozowaniu zmian w piersiach?
  • 13 lat temu
    Mam 23 lata i niedawno usg wykazało że ma 8mm chłoniaka poczym po około 3 tygodniach zniknął czy to możliwe czy to była pomyłka i czy jeszcze kiedyś może się to powtórzyć ?jak dbać o swoje piersi żeby się to niepowtórzyło? Jakie badanie daje 100% pewności że to chłoniak a nie nowotwór?
  • 13 lat temu
    Czy po rekonstrukcji piersi można robić mammografię jako badanie kontrolne?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @Magda S napisał:
    Mam powiększone węzły chłonne pod pachami. W wynikach mammografii i usg wszystko jest w porządku. Czym to może być spowodowane?


    Z wynikami badan prosze zwrocic sie do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Przyczyna "powiekszania " wezlow chlonnych w dolach pachowych moze byc nie zwiazana z piersiami. Jej charakter powinien wyjasnic lekarz POZ badz specjalista chorob wewnetrznych.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat