Gorąca godzina: 28 października 2010 od 12:00 do 13:00, "Diagnostyka zmian w piersiach" - w roli eks

13 lat temu
Na całym świecie październik jest miesiącem, w którym przypomina się o konieczności wykonywania badań diagnostycznych związanych z profilaktyką nowotworową. Między innymi z tego powodu najbliższą gorącą godzinę poświęcimy diagnostyce piersi. Zapraszamy do dyskusji z doktorem Tomaszem Schreiberem, specjalistą radiologiem, od ponad 15 lat zajmującym się diagnostyką wyłącznie gruczołu piersiowego. Jest on ekspertem w tej dziedzinie. Na co dzień związany z Ośrodkiem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. Współpracuje także z renomowanymi ośrodkami diagnostycznymi w Belgii, Holandii i Danii. Dla przypomnienia: formuła gorącej godziny polega na tym, że w określony dzień o wyznaczonej porze, dokładnie przez godzinę zaproszony ekspert jest do Waszej dyspozycji. Za pośrednictwem forum, zalogowane osoby mają możliwość włączenia się w dyskusję i zadawania pytań.
47 odpowiedzi:
  • 13 lat temu

    Użytkownik @flora60 napisał:
    Czy jeśli nadal bedą problemy z e znalezieniem guza na USG przy biopsji to mogłabym do Pana Doktora jako specjalisty radiologa zglosić się z dokumentacją o ocenę?


    Prosze sie zglosic po wykonanym powtornym zabiegu biopsji i tylko w przypadku jesli pozostana nadal istotne watpliwosci co do inerpretacji calosci obrazu.
  • 13 lat temu
    Co się stało dlaczego niema odpowiedzi?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @zabka napisał:
    Mam 23 lata i niedawno usg wykazało że ma 8mm chłoniaka poczym po około 3 tygodniach zniknął czy to możliwe czy to była pomyłka i czy jeszcze kiedyś może się to powtórzyć ?jak dbać o swoje piersi żeby się to niepowtórzyło? Jakie badanie daje 100% pewności że to chłoniak a nie nowotwór?


    Mam wrazenie ze doszlo do nieporozumienia. Chloniak nie daje charakterystycznego obrazu ,ani w usg ,ani w mammografii. Badania usg piersi nalezy wykonywac w profesjonalnych pracowniach. Chloniak jest nowotworem niezmiernie zadko zdazajacym sie w obrebie piersi.
  • 13 lat temu
    Dziękuję za odpowiedź!
  • 13 lat temu
    Czy istnieje roznica w jakości obrazu mamografii cyfrowej i dotychczas stosowanej?
  • 13 lat temu
    Witam serdecznie,
    w zesżłym roku u mojej mamy wykryto raka piersi, przeszła leczenie, jest już zdrowa (głęboko w to wierzymy). Ja wykonałam USG piersi i zamierzam je wykonywać co rok (mam 28 lat). Nic nie wykryto. Chciałabym zapytać od jakiego wieku i w jaki sposób mogę badać moją córeczkę, aby niczego nie przeoczyć. Dziecko obecnie ma rok, zaraz po urodzeniu miała RTG klatki piersiowej. Czy to może zwiększyć prawdopodobienstwo ewentualnego zachorowania w przyszłości? Na co powinnam zwracać szczególną uwagę? Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • 13 lat temu

    Użytkownik @ina napisał:
    Czy po rekonstrukcji piersi można robić mammografię jako badanie kontrolne?


    W zaleznosci od sposobu rekonsrukcji badanie mammograficzne moze miec istotne miejsce w diagramie diagnostycznym.
  • 13 lat temu
    Jestem 10 - miesięcy po mastektomii piersi prawej - Chemioterapia - teraz tamoksifen. Rak przewodowy hormonozależny. Niepokoi mnie lewa pierś - są miejsca na niej, które mnie bolą. Czy mogę zrobić mammografię i USG. Pozdrawiam
  • 13 lat temu

    Użytkownik @luiza napisał:
    Czy istnieje roznica w jakości obrazu mamografii cyfrowej i dotychczas stosowanej?


    Tak. Nie koniecznie wylacznie na korzysc mammografii cyfrowej. Problem jest bardzo zlozony. Ogolnie rzecz biorac mammografia cyfrowa jest zupelnie inna metoda diagnostyki obrazowej piersi niz mammografia analogowa. Kazda z metod ma swoje slabe i silne strony.
  • 13 lat temu
    Matka mojej żony i jej siostra miały raka piersi jakie badania i jak czesto powinna przeprowadzać żona jesli chodzi o piersi ma- 47 lat


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat