Gorąca godzina: 28 października 2010 od 12:00 do 13:00, "Diagnostyka zmian w piersiach" - w roli eks

13 lat temu
Na całym świecie październik jest miesiącem, w którym przypomina się o konieczności wykonywania badań diagnostycznych związanych z profilaktyką nowotworową. Między innymi z tego powodu najbliższą gorącą godzinę poświęcimy diagnostyce piersi. Zapraszamy do dyskusji z doktorem Tomaszem Schreiberem, specjalistą radiologiem, od ponad 15 lat zajmującym się diagnostyką wyłącznie gruczołu piersiowego. Jest on ekspertem w tej dziedzinie. Na co dzień związany z Ośrodkiem Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. Współpracuje także z renomowanymi ośrodkami diagnostycznymi w Belgii, Holandii i Danii. Dla przypomnienia: formuła gorącej godziny polega na tym, że w określony dzień o wyznaczonej porze, dokładnie przez godzinę zaproszony ekspert jest do Waszej dyspozycji. Za pośrednictwem forum, zalogowane osoby mają możliwość włączenia się w dyskusję i zadawania pytań.
47 odpowiedzi:
  • 13 lat temu

    Użytkownik @bb napisał:
    Co to jest mastopatia i jak się powinno ja kontrolować jesli taki jest wynik badania diagnostycznego?


    Poza Polska i Bulgaria nigdzie na swiecie nie uzywa sie okreslenia "mastopatia" poza bardzo waska grupa chorych na mastopatie cukrzycowa. Tlumaczac z laciny "mastopatia" to "jakas choroba piersi". Nagminnie okreslenie to uzywane jest przez lekarzy jako okreslenie spoistej ,jedrnej piersi. W stosunkowo niewielkiej ilosci przypadkow mamy do czynienia z patologia :zespol zwyrodnienia wloknisto torbielowatego ( FCD). Bez mozliwosci oceny konkretnego przypadku trudno mi zaproponowac diagram diagnostyczny.
  • 13 lat temu
    Niestety nie ma tego na opise jest tylko napisane że jest dobne skupisko mikrozwapnień w kwadrancie górnym zewnętrznym piersi lewej
  • 13 lat temu

    Użytkownik @alime napisał:
    Panie doktorze, a czy po operacji oszczędzającej piersi wraz z wycięciem węzłów chłonnych bolesność ręki (drętwienie i mrowienie) są objawami niepokojącymi? Dodam, że mama ćwiczy i regularnie wykonuje masaże. Powinnyśmy się martwić tymi objawami? Co mozna zrobić, aby zmniejszyć tego typu dolegliwości?


    Nie jestem lekarzem onkologiem ,trudno mi ocenic Pani objawy. Prosze zwrocic sie o pomoc do lekarza prowadzacego .
  • 13 lat temu

    Użytkownik @tyran napisał:
    witam,jestem po przerzucie do wątroby,po operacji i chemioterapii (dwa cykle) poziom markerów wzrósł o 9 jednostek;obecnie mam 59 jednostek;czym może to być spowodowane?


    Nie jestem lekarzem onkologiem ,trudno mi ocenic Pani objawy. Prosze zwrocic sie o pomoc do lekarza prowadzacego .
  • 13 lat temu
    ok
  • 13 lat temu

    Użytkownik @alf napisał:
    Niestety nie ma tego na opise jest tylko napisane że jest dobne skupisko mikrozwapnień w kwadrancie górnym zewnętrznym piersi lewej
    Czy sa wobec tego jakies wnioski, konkluzja badania, zalecenia? Jak do wyniku odniosl sie lekarz ktory skierowal do badania mammograficznego?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @luiza napisał:
    Jak czesto powinnam wykonywac badania i jakie po zabiegu BCT?


    O tym powinien decydowac Pani lekarz prowadzacy - do 5 lat po zakonczeniu leczenia onkolog, pozniej ginekolog lub lekarz POZ.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat