Nowe metody leczenia nowotworów w Polsce. Hipertermia ogólnoustrojowa.

10 lat temu
Mam na imię Barbara, mam 48 lat. Jestem z Warszawy. Zachorowałam na raka piersi - jakoś przypadkiem, podczas innych badań, lekarz miał jakieś wątpliwości zlecił dodatkowe badania. Walczyłam, miałam chemioterapię - niestety w efekcie usunięto mi pierś - czułam się dziwnie, wyobcowana, jak osoba niepełnosprawna, inna, zepchnięta na margines społeczny, nieatrakcyjna, wszystko było na nie, ale żyłam. Niestety po dwóch latach od zabiegu pojawiły się przerzuty. Wtedy zapomniałam już o moim "upośledzeniu" a skupiłam się na walce. Szukałam nowych metod leczenia. Znalazłam terapię "hipertermii ogólnoustrojowej" - trafiłam wtedy do Prof. Krzysztofa Jeziorskiego - można o tej metodzie wiele znaleźć w Internecie - zaczęłam czytać, że powszechna jest ona w Niemczech i jakie przynosi korzyści. Mnie się udało. Na ten moment jestem wolna. Żałuję tylko, że w Polsce tak mało mówi się o nowych metodach leczenia i że standardem są właściwie tylko chemioterapia i radioterapia. Mam nadzieję, że pod tym wpisem zamieścicie nowe metody, które znacie i że dzięki temu wiele z kobiet uniknie poczucia "niepełnosprawności" i wykluczenia.
62 odpowiedzi:
 • 10 lat temu
  Witaj Barba_ra. Właśnie dzisiaj przeczytałam o hipertermii ogólnoustrojowej.Chciałabym się dowiedzieć czy zabieg ten stosuje się przed wyznaczonym terminem chemioterapi czy można także kilka dni po?
 • Witam serdecznie,

  mój ojciec przeszedł przez klilka kursów hipertermii. Generalnie, zaleca się dwa zabiegi hipertermii tygodniowo a pomiędzy nimi (najlepiej z 24 h odstępem) chemia.

  Całość terapii rozłożona jest na różną liczbę kursów, o czym w dużej mierze decyduje lekarz prowadzący.

  Jest Pani zainteresowana podjęciem takiej terapii?

  Pozdrawiam
 • 10 lat temu
  Z tego co wiem można stosować i przed i po chemioterapii lub w jej trakcie - zależy od chemii. Hipertermia ogólnoustrojowa różni się znacząco od terapii hipertermią miejscową, podstawową różnicą jest to, że hipertermia ogólnoustrojowa działa pozytywnie na cały organizm, a nie tylko wyselekcjonowane miejsce, oraz to, że stosuje się ją rzadziej - w zależności czy w danym momencie podawana jest chemia lub radioterapia, zabiegi wykonuje się raz na tydzień, raz na dwa tygodnie lub raz w miesiącu, wszystko określa lekarz prowadzący, u niego też można szukać wszystkich odpowiedzi. Co według mnie jest bardzo ważne to to, że pobudza ona układ odpornościowy organizmu a to jest ogromnie ważne, sami przecież wiecie.
  Pozdrawiam.
 • 10 lat temu
  Witam. Czy hipertermia ogólnoustrojowa jest fundowana przez NFZ?
  I czy jest ona w stanie pomóc w wyleczeniu Raka Płuc?
 • Witam,


  z informacji do któych dotarłem wynika, że prowadzono badania kliniczne dot. leczenia raka szyki macicy oraz nowotworów otrzewnej i te w jakimś stopniu były finansowane przez NFZ.

  Ja sam nie znalazłem aktualnie takiej placówki w Polsce, która miałaby podpisany kontrakt z NFZ na wykonywanie takiego zabiegu, dlatego zdecydowaliśmy się na Niepubliczną placówkę w Warszawie, która przeprowadza zabiegi hipertermii odpłatnie.

  Szczerze nie wiem czy hipertermia pomoże w przypadku raka płuc, bo z pewneością zależy to od stadium zaawansowania choroby, ogólnej kondycji pacjenta i pewnie od wielu innych czynników o których nie mam pojęcia. Wiem jedynia, że te zabigi w przypadku nowotworów otrzewnej skojarzone z innymi, bardziej konwencjonalnymi metodami, takimi jak radioterapia i chemioterapia przynosiła wyraźną poprawę i zwiększała szansę na powstrzymanie choroby. W końcu w Niemczech metoda ta stosowana jest od ponad 30 lat.

  Pozdrawiam i życzę dużo siły!
 • 10 lat temu
  A w jakiej placówce w Warszawie Pan wykonywali zabieg?
  I jeżeli można zapytać ile Pan zapłacił za całość wykonywanych zabiegów?
  Próbujemy wszystkiego aby wyleczyć tatę. I spróbujemy się też dowiedzieć czy ta metoda pomogłaby by w powstrzymaniu choroby.
 • Witam,

  jeśli jest taka możliwość proszę o kontakt na tochybaja@onet.eu

  pozdrawiam
 • 10 lat temu
  Sam jestem w trakcie terapii hipertermią ogólnoustrojową, czuję się coraz lepiej. Lekarze dbają o mój stan.
 • 10 lat temu
  A czy pamiętasz jakich lekarz polecił ci w Centrum onkologii? Mój tata jest tam obecnym pacjentem. I własnie widziałam dzisiaj po wizycie że bardzo im zależy na pacjencie.
 • 10 lat temu
  Miałem już 5 zabiegów hipertermii ogólnoustrojowej - wszystkie odbyły się albo dzień przed, albo dzień po chemioterapii. Faktycznie w dniu zabiegu człowiek czuje się jak w stanie gorączki jest osłabiony i zmęczony, ale za to następnego dnia siły przychodzą i chemia to już zupełnie inaczej łagodnie przebiega. Teraz będę podtrzymywał terapię i zabieg raz w miesiącu. Dam znać na końcu co i jak.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat