Gorąca godzina: 14 maja 2010 od 19:00 do 20:00, rehabilitacja, nasi goście: dr Magdalena Górska-Doś

13 lat temu
Zaproszeni na dzisiejszą gorącą godzinę goście są rehabilitantami. Pani dr Magdalena Górska-Doś, fizjoterapeutka (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Gorzowskie Stowarzyszenie Amazonek), pracuje z pacjentami onkologicznymi od 12 lat, szczególnie z kobietami leczonymi z powodu raka piersi. Pan dr Janusz Doś - specjalista fizjoterapii (Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Ośrodek Profilaktyki i Rehabilitacji "Limfo-Reh", Gorzowskie Stowarzyszenie Amazonek), pracuje z pacjentami onkologicznymi od 14 lat, specjalizuje się w leczeniu pacjentów z obrzękiem limfatycznym. Zasady dyskusji podczas gorącej godziny: - dyskutujemy w ramach jednego tematu na forum, - pytania i wypowiedzi można dodawać tylko w czasie gorącej godziny, - wypowiadać się mogą tylko zalogowani użytkownicy, - przeglądać dyskusję może każdy przeglądający forum. Zapraszamy! ----- Planowana tematyka na najbliższe dni: Sobota, 15 maja - psychologia Niedziela, 16 maja - profilaktyka
44 odpowiedzi:
  • Witam! Mam 55 lat i raka jajnika. Jestem po operacji 3 lata i 2.5 roku po 6 cyklach chemi CTX.Nadal mam drętwe stopy .Czy jest jakaś możliwośc rehabilitacji na to ułomność? Dziękuje za odpowiedz.
  • Witam. Mam 34 lata. W tym roku zachorowalam na raka szyjki macicy (stopien zlosliwosci 3G a stopien zaawansowania nowotworu to Ib) i wycieto mi macice wraz z wezlami chlonnymi. Aktulanie jestem po radioterapii (mialam 25 lamp zewnetrznych i 3 wewnetrzne). Mam pytanie o formy rehabilitacji , czy moge jakakolwiek rehabilitacje stosowac? Czy moge uprawiac jakikolwiek sport - jesli tak to jaki? Czy mozliwy jest wyjazd do senatorium - jesli tak to jakie zabiegi rehabilitacyjne beda mozliwe?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @Jadwiga55 napisał:
    Witam! Mam 55 lat i raka jajnika. Jestem po operacji 3 lata i 2.5 roku po 6 cyklach chemi CTX.Nadal mam drętwe stopy .Czy jest jakaś możliwośc rehabilitacji na to ułomność? Dziękuje za odpowiedz.
    Dziękuje za zadane pytanie. Przyczyn drętwienia stóp może być bardzo wiele, w pierwszej kolejności należy zasięgnąć opinii neurologa
  • 13 lat temu
    Witam!Mam 30 lat i jestem po mastektomii.Po chemii czułam się na tyle źle że nie wykonywałam automasażu.Zdarza się że nie ćwiczę regularnie.Czy ćwiczenia są obowiązkowe nawet gdy nic się z ręką nie dzieje? i czy brak masaży prowadzi do obrzęku a jak tak to po jakim czasie?
  • 13 lat temu
    Czy istnieją jakieś formy rehabilitacji głosu po częściowej resekcji krtani?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @santorinka napisał:
    Witam. Mam 34 lata. W tym roku zachorowalam na raka szyjki macicy (stopien zlosliwosci 3G a stopien zaawansowania nowotworu to Ib) i wycieto mi macice wraz z wezlami chlonnymi. Aktulanie jestem po radioterapii (mialam 25 lamp zewnetrznych i 3 wewnetrzne). Mam pytanie o formy rehabilitacji , czy moge jakakolwiek rehabilitacje stosowac? Czy moge uprawiac jakikolwiek sport - jesli tak to jaki? Czy mozliwy jest wyjazd do senatorium - jesli tak to jakie zabiegi rehabilitacyjne beda mozliwe?


    W mojej opinii nie ma przeciwwskazań do wyjazdu sanatoryjnego, po usunięciu węzłów chłonnych zalecałabym spacery, szybkie chodzenie (jako profilaktyka obrzęku). Jeśli wcześniej uprawiała Pani jakiś sport i lubi Pani te formę ruchu, to nie ma przeciwwskazań do dalszego stosowania.
  • 13 lat temu

    Użytkownik @ania80 napisał:
    Witam!Mam 30 lat i jestem po mastektomii.Po chemii czułam się na tyle źle że nie wykonywałam automasażu.Zdarza się że nie ćwiczę regularnie.Czy ćwiczenia są obowiązkowe nawet gdy nic się z ręką nie dzieje? i czy brak masaży prowadzi do obrzęku a jak tak to po jakim czasie?


    Ćwiczenia są zalecane wszystkim osobom szczególnie po hospitalizacji. Ćwiczenia nie są obowiązkowe ,ale bardzo zalecane zmniejszają ryzyko zaburzeń czynnościowych, także obrzęku chłonnego. Należy jedynie zwrócić uwagę intensywność, zalecana jest umiarkowana
  • 13 lat temu
    Po radioterapii z powodu raka piersi utrzymuje mi się przykurcz ręki po stronie operowanej. Czy można coś z tym zrobić?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @GW napisał:
    Czy istnieją jakieś formy rehabilitacji głosu po częściowej resekcji krtani?


    Tak, zostaną wkrótce omówione na stronie
  • 13 lat temu
    dziękuję i pozdrawiam!


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat