Rak szyjki macicy operacja

2 lata temu
Witam,mam 31 lat zdiagnozowano u mnie raka płaskonabłonkowego w stadium 1b1 G2 ,zmiana w największym wymiarze 0,9cm a głębokość naciekania 0,6cm. To wynik histopatologiczny po konizacji szyjki macicy.Byłam na konsultacji u ginekologa-onkologa i powiedział,że mam do wyboru 2 operacje radykalną histerektomię bądź radykalną trachelektomię oszczędzającą płodność i moje pytanie brzmi która operacja jest bezpieczniejsza chodzi mi o to,żeby nie było przerzutów ani wznowy.Nie mam dzieci i chciałam je mieć,ale po prostu się boję.Chciałabym wiedzieć czy obydwie te operacje są bezpieczne,czy w jednej i drugiej opcji jest ryzyko przerzutów,wznowy itd. jeśli tak to jakie są różnice między tymi operacjami tzn. czy ta i ta jest bezpieczna dla mojego życia i zdrowia.Jeszcze nie miałam robionego rezonansu magnetycznego,ale będzie.Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
3 odpowiedzi:
  • czyli tak samo może być wznowa choroby nawet po histerektomii,tak ?
  • Rozumiem,ale pewnie masz już dzieci. Ja nie mam,gdybym miała to nie zastanawiałabym się nad operacją oszczedzającą tylko od razu histerektomia. Długo już jesteś po operacji ? Możesz napisać coś więcej w jaki sposób była przeprowadzona,ile czasu dochodziłaś do siebie,czy bolało itd.
  • Chciałam zapytać czy jest tutaj ktoś po radykalnej trachelektomii? Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat