rak piersi, interpretacja badań, rokowania

12 lat temu
Witam, U mojej mamy wykryto raka piersi. Oto wyniki przeprowadzonych do tej pory badań: guzek okolicy ogona Spence'a prawej piersi - liczne atypowe komórki najprawdopodobniej układu chłonnego z wielopłatowymi jądrami, wyraźnymi jąderkami w gniazdach i rozproszeniu. Konieczne usunięcie zmiany celem wykonania badań IHC. Obie piersi mastopatyczne, niejednorodne. W prawej w okolicy ogona Spence'a badalny guzek ok. 1,0 cm, spoisty, ruchomy. W prawym dole pachowym płaski węzeł chłonny 1,5 cm. Po tym badaniu przeszła operację. Guz wycięto w całości a jego fragment wysłano do dalszych badań. Po pewnym czasie lekarz wezwał ją do gabinetu mówiąc, że nie ma dobrych wieści. Stwierdzono carcinoma ductolobulare NG 1 [M-8010/3]. fragm. 2 x 1,5 x 1 cm. z szarawym guzkiem ok. 1 cm. Proszę o interpretację tych badań i podanie rokowania w tym przypadku. Czy jest bardzo źle? Widząc zachowanie lekarza mam prawo podejrzewać, że tak właśnie jest. Przywitał nas słowami "Nie mam dobrych wieści" a wizytę zakończył "Proszę się nie martwić, na martwienie przyjdzie czas później". Mówił to z taką miną jakby mamie został tydzień... . Guzek wysłano do dalszych, bardziej dokładnych badań. Ich wyniki przyjdą za 2 tygodnie. Pozdrawiam, Canon
18 odpowiedzi:
 • 12 lat temu
  Dodam jeszcze, że prawdopodobnie jeden z węzłów chłonnych jest już zajęty. Tak stwierdził lekarz po wstępnym badaniu.
 • 12 lat temu
  To nie jest sytuacja beznadziejna. Zmian jest niewielka ale jest prawdopodobnie przerzut do węzła chłonnego. Wiecej co do rokowań i rodzaju dalszej terapii bedzie wiadomo po badaniach imunohistochemicznych. Najważniejsze na chwile obecną to to to że guz usunięto a za kilkanascie dni bedą wyniki badań. Dla każdego lekarza przekazania informacji że rozpoznał raka to nie jest dobra nowina. Czeka was długie leczenie ale jest szansa aby było ono skuteczne!
 • 12 lat temu
  http://nowotwory.wieszjak.pl/rak-piersi/278994,Historia-kobiety-ktora-wygrala-z-rakiem-piersi.html kobitki poczytajcie sobie bardzo pocieszajace :)
 • 12 lat temu
  U mojej koleżanki z pracy stwierdzono" raka piersi zapalnego". Czy ktoś z was wie coś na ten temat?
 • 12 lat temu
  Wiciu musisz dowiedzieć sie więcej jesli chodzi o rozpoznanie. Określenie zapalny to jedna ze składowych rozpoznania na pewno jest tam coś jeszcze napisane.
 • 12 lat temu
  Ona miała biopsje, bo jej strasznie pierś obrzękła i miała podwyższoną temperature. Lekarz wyczuł guz który zobaczył też na USG, niby w granicy 1 cm ale cała pierś czerwona i bolesna. pobrali próbke ale powiedział że to pewnie rak zapalny, tyle na razie wiem.
 • 12 lat temu
  To musimy zaczekać na wynik biopsji. Na razie wiemy że jest elemnt zapalenia piersi
 • 12 lat temu
  A czy można jej w tej chwili jakoś pomóc?
 • 12 lat temu

  Jest już wynik- rak zrazikowy z komponentą zapalną? Co o tym sądzić?
 • 12 lat temu
  To mimo wsztstko skąpe informacje ale wygląda na to że czeka ją radykalne leczenie, a więc chirurgiczne chemioterapia i radioterapia.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat