Rak jelita grubego

13 lat temu
Rzadko czytam wypowiedzi na temat raka jelita grubego, nie wiele o tym wiemy :( Spadło jak grom z jasnego nieba :(
3780 odpowiedzi:
  • Cześć, u nas dalej komplikacje, w opisie TK zmiana która niby była w TK przed operacją wątroby opisywana teraz jako prawdopodobnie meta. Na szybko byłem z płytą na konsultacji w Warszawie. Prof. który operował Mamę raczej skłania się ku temu że to nie przerzut. bo zmiana jest 2 cm od tego co wycięli i przecież by to widzieli. Zalecił pilny rezonans i z wynikiem znowu do Warszawy. Chemia tym samym dalej odroczona. W badaniach molekularnych wyszło że nie ma żadnych mutacji genów.
  • Izabela81 jak u Was już po TK ?
  • Witaj Łukasz 93,  kurcze no mi się też wydaje, że skoro coś było na wcześniejszym tk i tego nie usunęli podczas operacji to chyba nie powinno być meta. A czy ta zmiana urosła od poprzedniego badania? Mam nadzieję, że lekarz, który operował Mamę ma rację i potwierdzi to rezonans. 

    Co do mojego taty- jutro ma wizytę u neurologa bo kręgosłup nie daje mu spokoju. Wynik rezonansu pokazał masę zmian zwyrodnieniowych, stenoze itd itp jest tego masa. Nie ma mowy w opisie o zmianach meta, ale wiadomo z tyłu głowy myśl, że może gad zaatakował kości.  Tato jakiś czas temu miał okropne bóle nogi (w tym czasie było wykonane tk) dostał zastrzyki przeciwzapalne i przeszło. Z wynikiem rtg , tk oraz markerow byl u onkolog, ktora powiedziała tylko : no przecież widzi Pan na tk jaki ma pan kręgosłup... i nie zleciła żadnych badań. Wezly chlonne zbagatelizowala twierdząc, że powiększone mogą być od czegokolwiek. Tato rezonans zrobił na własną rękę.  

    28 ego listopada tato ma tk. Boje się jak cholera. Takie moje pobożne życzenie, żeby okazało się, że węzły były powiększone od stanu zapalnego kręgosłupa.  Pomarzyć można,  co nie? 

  • Opisuje że rozmiary porównywalne jak w 04.2019 Także nie urosła. Rezonans mamy 28.11 i 9.12 do Warszawy. Trzymam kciuki żeby w TK nic nie wyszło, węzły mogą być powiększone z wielu przyczyn jakieś zapalenie itd.
  • 4 lata temu
    Greg zaklepuj wszystko co mozna bo to chyba trzeba dzialac jak tata nie moze sie wyproxnic ,swiatlo zamkniete to nie mozna pozwolic aby tak sie dluzej dzialo
  • 4 lata temu
    Prawde mowiac tezsie dziwie,u mojego meza jak wycinali nic innego nie zauwazyli a wiem ze jak jest juz na stole to robia specjalne zdjecie aby wszystko znalezc za jednym zamachem.A jakie sa markery CEA? My tez mamy stracha przed skanem ,ja to nazuwam skanowfobia bo nie dosc ze trzeba czekac na skan to te 10 dni co by onkologa widziec potem.Trzymam kciuki za wszystkich
  • Dziękuję Łukasz 93, bardzo się boję ale staram się nie panikować. Wiesz, najbardziej przeraża mnie fakt, że o ile w niektórych przypadkach decydują usuwać przerzuty do wątroby czy płuc, tak przerzutów do węzłów nie operują. Rozmawiałam kiedyś na ten temat z ordynator oddziału onkologii. Jeśli okaże się, że to jednak przerzuty, to nawet jeśli kolejnych nie będzie ( co chyba mało realne po 4 miesiącach) to węzłów i tak nie ruszą. Zostaje tylko nadzieja,że to faktycznie z zapalenia. Próbuje znaleźć coś w necie o powiększonych węzłach chłonnych krezki, ale temat ten poruszany jest tylko w pediatrii (jest to dość częste zjawisko u dzieci). 

    Łukasz 93, wiesz, że siedzę na forach odkąd tato zachorował i nigdy nie spotkałam się z sytuacją aby przerzut nie urósł po tak długim czasie. Szczerze wierzę,że to nie przerzut i trzymam kciuki mocno. 

  • Łukasz 93 - mój tato też 28 listopada ma badanie, z tym,że to. Oby dla nas wszystkich był to pomyślny dzień.

  • Jock CEA spadło do 18 i myśle ze jeszcze spadnie bo spada do 3 miesięcy od operacji. Izabela mam nadzieje ze Wam się to nie przyda ale takie przypadki chyba operuje Profesor Polkowski z Lublina z zastosowaniem HIPEC. Oby ten 28.11 był dla nas szczęśliwym dniem. 

  • 4 lata temu

    czy komuś schodziła skóra płatami przy chemioterapii, tata od kilku dni ma zaognioną skóre na twarzy , szyi i dekolcie, skóra jest rozpalona w związku z czym tata dotkliwie odczuwa chłód. Stosuje rożne maści i kremy ake may wrażenie że z snia ba dzień jeat2 coraz gorzej a w piątek na mieć 23 cykl 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat