Rak jelita grubego

13 lat temu
Rzadko czytam wypowiedzi na temat raka jelita grubego, nie wiele o tym wiemy :( Spadło jak grom z jasnego nieba :(
3780 odpowiedzi:
  • Hej Co u Was słychać ? U na tak średnio niestety , już sama nie wiem co począć :(
  • 4 lata temu

    hej, co sie dzieję?

    U nas 21 cykl chemii za tatą, doszły problemy laryngologiczne i kardio

    To już 14 mies od diagnozy

  • 4 lata temu
    Oj to bardzo mi przykro im dalej w las tym glebiej.Ja poniewaz mieszkamy w szkocji jesten tez na forum tutejszym dotyczacym tylko jelita.Ludzie dochodza po 5,6 latach do 70 chemi!!! Nie wiem jak to robia.Moj maz po trzeciej xelodzie ma troche wiecej reakcji na to co je,musimy uwazac ,nie ma rozwolnien ale czasami jeden dzien nie wychodzi a potem 2 dni po 3 razy.Ni i te neurologiczne reakcje zaraz po wlewie ale potaem sie juz dluzej utrzymoja te w rekach i stopach.W czwartek zaczynamy 4 na razie ostatnia i ocena
  • 4 lata temu
    Lukasz ja nie wiem jaki ma byc zdrowy margines ,czytalam rozne medyczne stront ,chyba min w watrobie to jakies 2,3 mm.My w histopatologi mamy ze dotyka a wlasciwie jest juz na marginesie.Pytanie tylko czy to nadal byl przerzut"in situ" czyli chyba nie powinien jeszcze dawac przerzutow.Jak mielismy miec wakacje to chirurg decydowal czy juz operowac czy nie i w liscie do domowego stwierdzil ze nie widzi zagrozenia przerzutami wiec lepiej te wakacje miec.Jak sie do meza dobral ,to jak stwierdzil wybral opje b bo z tej stroby co chcial operowac nie byloby mozliwe wyciecie wszystkiego dlatego tez wycia woreczek.Ciekawe ze chrurdzi przy jednym malym przerzucie nie lubia go zmniejszac chemia i on twierdzil ze to tylko utrudnia im prace ze znalezieniem czegos b .malego.Maz ma ustalone 4 chemie po i teraz w czwartek zaczniemy 4 rundke.Pozdrowienia dla mamy
  • Aha, my wczoraj byliśmy u lekarza bo miał być wynik TK ale nie było i decyzja o rodzaju chemii przełożona na za tydzień. Pozdrowienia
  • 4 lata temu
    Lukasz my jedziemy 4 kolejke scan 12go grudnia a spotkanie z onkologiem 19go.12 minal rok od kolonoskopii od ktorej wszystko sie zaczelo .Mam nadzieje ze u was wszystko bedzie pozytywnie i rodzaj chemii w miare latwy do przejscia Pozdrawiam
  • 4 lata temu
    Dzień dobry witam wszystkich serdecznie. U taty w kolonoskopii lekarz stwierdził nacieki najprawdopodobniej nowotworowe w odbytnicy. Tata udał się na badanie, bo od 5 tygodni ma takie zaparcia, że w ogóle nie oddaje kału. Obecnie czekamy na wyniki biopsji około 10 dni. Proszę mi powiedzieć polecacie jakiś dobry ośrodek, dobrego lekarza na Śląsku? Powinniśmy czekać póki co na wyniki czy nie tracić czasu i już zaklepać gdzieś termin? Wiele póki co nie wiemy, tylko tyle, że to raczej nowotór. Przepraszam za moją niespójną wypowiedź, ale nie myślę dziś logicznie. Pozdrawiam i dziękuje z góru serdecznie.
  • 4 lata temu
    Witaj Greg polecam Ci Instytut Onkologii w Gliwicach a tam dr Galwas Kliber .Lekarka z sercem bardzo dobrze pilotuje chorego.Tam trzeba miec juz wynik histopatologiczny i skierowanie od lekarza rodzinnego .Służe telefonem bezposrednim do tej lekarki.
  • 4 lata temu
    Juz doczytałam Greg Twoj post w innym wątku oj bedzie teraz cięzko tacie ponieważ jak guz zasłonil swiatło jelita to potrzebna jest pilnie radioterapia by guz wysuszać inaczej nie ma szans by sie wyproznić i to bedzie problem .Kiedy bedziecie miec już histopat jednak namawiam Ciebie bys zadzwonilł do Gliwic do tej lekarki co Ci podałam nazwisko i uprosił by tatę skonsultowała ,bez radio szybkiej bedzie bardzo cierpiał .Od lekarza rodzinnego pilnie kartę Dilo i działać trzeba szybko .
  • 4 lata temu
    Greg pisz w jednym watku np tutaj :)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat