czy to nowotwór jelita grubego?

3 miesiące temu
Witajcie. Mam na imię Wojtek. Lat 32. Niestety od ok. 3,5 roku mam problemy z wypróżnianiem, a dokładniej: moje stolce są w kawałkach, nigdy nie jest to normalny zbity, długi stolec tylko zawsze w drobnych kawałkach, koloru ciemno lub jasno brązowego. Mam wrażenie, że jego objętość jest mniejsza niż kiedyś. Tak jest od 3,5roku. Zazwyczaj wypróżniam się raz dziennie. Od czasu do czasu niestety gdy już kończę się podcierać to na papierze mam małe ilości krwi. Jest tak zazwyczaj gdy poczuję ból podczas wypróżniania. Dodam że kilka lat wstecz tej krwi było duużo więcej + odczuwałem dużo silniejsze bóle przy wypróznianiu. Raz na jakiś czas gdy zjem zazwyczaj obiad to zaboli mnie brzuch i muszę lecieć do toalety w celu wypróżnienia się. Wszystkie wyniki krwi w normie. Czuje się dobrze. Nie boli mnie brzuch, tylko raz na kilka dni po posiłku. Dodam, że oddaję bardzo duże ilości głośnych gazów. Byłem u gastrologa, z wywiadu wywnioskował IBS oraz hemoroidy. Przepisał skierowanie na sigmoidoskopie (stwierdził, że na kolonoskopie jestem za młody), na które jestem umówiony za miesiąc czasu. W mojej rodzinie dziadek zmarł na RJG w wieku ok 73lat. Niestety zwlekałem długo z wizyta u lekarza ze względu na strach na diagnozę która zostanie postawiona. Oczywiście wiem, że bez zbadania nie da się postawić diagnozy, ale czy waszym zdaniem z tych objawów jest to RJG czy jest szansa, że może to być inna choroba? Z góry dziękuję za zrozumienie. Pozdrawiam serdecznie.
13 odpowiedzi:
 • 3 miesiące temu
  To może być szereg różnych chorób nie koniecznie of razu rak. Jeśli wynik sigmoidoskopi bedzie budził watpliwośc to lekarz rozszerzy badanie o kolonoskopię. Tak na szybko można zrobić badanie kału na obecność krwi utajonej
 • 3 miesiące temu
  Enjoy the hot, lusty nights in lovely Agra Escorts Service with one of our beautiful, sexy companions. Rest assured that you will have the time of your life with our helpful but discreet service means you can come and go as you please, in complete confidence.
 • 2 miesiące temu

  Dziękuję za odpowiedź. Może ktoś jeszcze miał podobny przypadek?

 • 2 miesiące temu

  Nie martw się na zapas 🙂

  Poczekaj spokojnie na wyniki 🙂

 • 2 miesiące temu
  Zrobiłeś badanie na obecność krwi utajonej w kale?
 • 2 miesiące temu
  Tylko z apteki, który nic nie wykazał. Ale kupię pojemnik i zaniosę do laboratorium.
 • 2 miesiące temu

  Zrób kolonoskopię ,poproś o znieczulenie ,nie baw się w stawianie sobie diagnozy .

  Często ,jest tak ,że czas traci się na badania takie bez ładu i składu .

  A czas leci i choroba jeśli jest to się rozwija ,co akurat nie musi być u Ciebie .

  Powodzenia 

 • 2 miesiące temu
  Sierotka ma rację !!!
 • 2 miesiące temu
  Czy są jakieś testy które można by wykonać zamiast kolonoskopi i badania na krew utajoną?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat