Rak jelita grubego

13 lat temu
Rzadko czytam wypowiedzi na temat raka jelita grubego, nie wiele o tym wiemy :( Spadło jak grom z jasnego nieba :(
3780 odpowiedzi:
  • 4 lata temu

    Oby Izo wyniki pokazały coś nie groźnego ,oby nie wznowa tego Wam kochana źyczę. 

    Pozdrawiam serdecznie :) 

  • Niestety gad zaatakował węzły chłonne krezki :( mają teraz 12mm. Zaczyna się :( nie wiem czy mam na to siłę. ..

  • 4 lata temu

    cześć, macie może jakiś sprawdzony specyfik na pękającą skórę na twarzy?

  • 4 lata temu
    Wszystko zależy od przyczyny dlaczego Ci skóra pęka.
  • 4 lata temu

    tacie pęka po chemii, stosujemy emolient z dermedic ale pos oczami nie pomaga

  • Niech tata pije dużo wody może maść z witaminą A pomoże ( niekiedy te kremy mocno reklamowane maja w skladzie alkohol, który wysusza skórę) polecam też również żel aloesowy :) działa cuda i niech tata pije olej lniany , łyżkę (albo łyżeczkę dziennie ) mój tata ( też choruje na raka jelita grubego ) je serem zmiksowany z olejem lnianym.
  • Hej , czy ktoś może tutaj spotkał się z taką sytuacją, że na wyniku PET wyszły jakieś drobne zmiany metaboliczne ( ogniska metaboliczne , nieznaczne, niejednorodne ) i lekarz onkolog interpretując to stwierdził ,ze nie ma się czym martwić ?
  • 4 lata temu
    hej,chyba na badaniu PET wszystko wychodzi,moj maz tez mial okreslone jakies nieistotne zmiany.Jezeli onkolog sie nie martwi to dobrze. Troche mnie nie bylo bo lato przeszlo szybko,najpier krotkie wakacje a potem resekcja watroby.Operacja sie udala ale trwala nieco dluzej poniewaz ten przerzut ulokowal sie blisko aorty wiec chirurdzy musieli obrac inna droge aby zlosliwca wyciac.Tym samym wycieli wiecej watroby razem z woreczkiem.Maz doszedl do siebie w miare szybko a teraz juz jest po pierwszym cyklu Xelody ktora mu ustalono na 4 cykle.Potem bedzie ocena.Jego opuchnieta stopa okazala sie stop-reka syndromem ktory pieknie sie wygoil w trakcie wajkacji ai krem eucerin mu pieknie pomogl.Tutaj skany robia co 6 mcy....nasz onkolog tak zadecydowal.Ostatni skan byl w ostatnim dniu kwietnia.
  • Cześć, u nas też pod górkę. Pojawił się przerzut na wątrobie i w węźle chłonnym. Mama jest po operacji w Warszawie, wycięty jeden segment wątroby z woreczkiem i ten węzeł. Zmiana była ograniczona przez węzeł, wątroba też wycięta z marginesem. Czekamy aż rana się wygoi i pewnie znów chemia. Izabela 81 co mówi lekarz, operacja ?
  • Hej Tacie podczas kolonoskopii wyszedł jakiś polip , jelito jest w ogóle źle oczyszczone ( zalegają tam jakieś resztki , tato ma ileostomie ) kompletnie nie wiem jak można to jelito teraz oczyścić ( tato robił już lewatywę, a cały czas lekarz mówi , ten, który wykonywał kolonoskopię , że są tam jakieś resztki ) Tato czeka teraz na TK po którym mają podjąć z lekarką decyzje co dalej . Ah w tej chorobie cały czas coś się dzieje.... masakra jakaś . Musimy się trzymać .


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat