Naczyniak w kręgosłupie

8 lat temu
Witajcie poszukuję informacji nt naczyniaka zlokalizowanego w trzonie kręgu TH4. Niestety lekarze z którymi rozmawiałam i którym pokazywałam wyniki różnie się wypowiadają. Naczyniak przez 2 lata "ładnie" urósł i jest w tej chwili średniej wielkości 13 x 8 mm Gdzie się udać?
11 odpowiedzi:
 • Czy nikt mi nie odpowie? Zalogowałam się po reklamie w radio licząc że znajdę tu pomoc. Ale widzę że ta strona jest jak wiele innych ...
 • Chetnie bym ci odpowiedziala, ale zupelnie sie nie znam na tym co ci dolega. To niestety lub stety, ale tak jest, ze "popularne" nowotwory gromadza wiecej osob i wiedza na ich temat jest wieksza.
  Alepoczekaj, tu czesto sie ktos odzywa kto sie zna na dziwnych przypadkach, moze sie odezwie za kilka godzin?
  Sredecznie pozdrawiam

 • Mam dokładnie to samo. Z tym że w moim wypadku jest to Naczyniak kręgu Th6. Lekarze mi powiedzieli że z nim nie trzeba nic robić... Nie wiem czy się martwić czy nie?
 • Super że nie jestem sama. Mnie lekarze mówili różnie jedni żę trzeba usunąć krąg inni, że lepiej tego nie robić. Sama z własnej wiedzy wiem, że naczyniak aby rosnąć musi "pożerać" swojego żywiciela czyli uszkadza krąg. Może też pęknąć co może spowodować wylew krwi? Mnie boli mam mimo zapewnień lekarzy, że to niezłośliwa zmiana mam naczyniaki przynajmniej w 2 miejscach opróczkręgosłupa - na przegubie dłoni i w pachwinie. W ilu więcej nie wiem przydałyby się badania na które mnie nie stać w tej chwili.
  krooliczek89 czy masz ponowione badanie po jakimś czasie? Czy boli Cię?
 • a i jednak lekarka - neurolog zalecała naświetlania a gdzieś usłyszałam o metodzie tzw "cementowania" naczyniaka- ponoć w Szczecinie jest specjalista. Ale wolałabym znając poziom polskiej medycyny usłyszeć to z wielu źródeł :-(
 • Mam silne bóle w klatce piersiowej zwłaszcza w nocy, nie wiem niestety czy to od tego naczyniaka, czy od jakiegoś guza którego mam w klatce piersiowej (również nie wiedzą co to). Mam skierowanie do ortopedy pod kątem kręgosłupa zobaczymy co on powie... Na onkologii lekarze to zupełnie (przepraszam za słownictwo) "zlali"... Ostatnio czuję że niepotrzebnie tam chodzę bo więcej informacji dostaję od mojej lekarki rodzinnej i znajduję w internecie ;/
 • Niewielkie zaostrzenia przednich krawędzi tzronów kręgowych od Th7 do Th11.Wysokości trzonów kręgowych i przestrzeni międzykręgowych w odcinkuu piersiowym są prawidłowe.Nierówności płytek granicznych sąsiadujących powierzchni trzonów kręgowych Th7 i Th8 oraz dolnej powierzchni trzonów kręgowych od Th8 Do Th11.
  Na poziomieTh7-Th8 dyskretnie, prawostronnie uwypuklenie krążka międzykręgowego do światła kanału kręgowego na głebokości do 1,5mm, bez istotnego ucisku przedniej ściany worka oponowego i bez ucisku rdzenia piersiowego.
  Na poziomieTh8-Th9 Dyskretnie centralno-lewostronne uwypuklenie krążka międzykręgowego do światła kanału kręgowego na głebokość do 1,5mm, również bez istotnego ucisku przedniej ściany worka oponowego.
  W odcinku Th nie stwierdza się wypadnięć jąder miażdżystych do światła kanału kręgowego ani objawów wewnątrzkanałowej stenozy.
  Z odchyleń od normy- w tylnej części trzonu kręgowego Th10 po stronie lewej oraz w nasadzie łuku po stronie lewej obecności nieregularnego kształtu naczyniaka o maksymalnym wymiarze 17-18 mm.
  Rdzeń piersiowej i stożek rdzeniowy mają prawidłowy obraz MR.
  Wewnątrz kanałowo nie stwierdza sie procesu rozrostowego.
  Te badanie bylo zrobione 2011.11.07

  Ato badanie bylo zrobione 2012.08.14

  Badanie MR kręgosupa piersiowego wykonano w sekwencjach T1-T2-zależnych i STIR w przekrojach strzałkowych osiowych.

  Nierowne zarysy blazsek granicznych tzronów kręgów odcinka dolnego-guzki Schmorla.Drobne osteofity krawędzi trzonów.
  W kręgu Th10 w tylnej częśći trzonu i nasadzie łuku po stronie lewej widoczne jest ognisko wysokosygnałowe,nie saturujące się w obrazach Fat-Sat o wymiarach ok 15x20mmi drugie ognisko 8mm w trzonie kręgu Th4 o podobnym sygnale- obraz charakterystyczny dla naczyniaków.
  Na poziomie Th8/Th9 centralna protruzja tarczy międzykręgowej z towarzyszącymi osteofitami tylno- bocznych krawedzi trzonów uciskają worek oponowy,bez cech ucisku rdzenia kręgowegoi bez konfliktu korzeniowego.
  Prawidłowy obraz korzeni nerwowych w obszarze otworów międzykregowych.
  Obraz rdzenia kręgowego w odcinku piersiowym prawidlowy.

  Panie Dr. Co pan Dr. sadzi o tych rezonansach .Miedzy jednym a drugim rezonansem jest różnica 9 miesiecy. Czy w tych rezonansach coś sie zmienilo.Czy naczyniki sa wielkosci jak były. Bo odczuwam bole w ocinku kregosupa piersiowego i czasami mi szyja sztywnieje.Ból kregosupa odczuwam co dziennie. Robie cwiczenia co dziennie . I jest tak ze raz boli mocniej raz slabiej .Ale co dziennie odczuwam bóle..Byłem u neurochirurda i stwierdził ze to nie jest wina naczyniaków ze odczuwam bóle. Ze naczyniak jak za mały i ze on nigdzie nie uciska .A ja mam co dziennie bole.Co pan DR.o tym sadzi.
 • 8 lat temu
  Obraz jest bardzo podobny i wygląda na w miarę stabilny. Ja bym sugerował konsultacje ortopedy aby wyjaśnić przyczynę dolegliwosci bólowych.
 • Dziekuje zxa odpowiedz.
 • A czy z tym naczyniakiem coś trzeba zrobic. A co pan sadzi otym naczynikau. I skad on sie wzioł.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat