Wyniki gastroskopii

5 lat temu

Prawidłowy obraz początkowego odcinka części zstępującej i opuszki dwunastnicy.W antrium linijne nadżerki długości do 20mm na szczycie fałdów żołądkowych-pobrano wyniki. Poza tym żołądek bez zmian.Linia Z jest regularna położona na granicy górnej fałdów żołądkowych.Przełyk bez nieprawidłowości.

Może być gdzieś rak?

7 odpowiedzi:
 • 5 lat temu

  Badanie hist-pat:Fragmenty błony śluzowej antrum z cechami przekrwienia i obrzęku,ogniskowo z nadżerką na powierzchni.Mam jednak pewne wątpliwości ponieważ od 3 mies nie mam apetytu,mało jem,mam zaparcia,niestrawność,ból w lewym boku,wzdęcia i schudłam 15 kg. Nie wiem czy powinnam powtórzyć sobie badania

 • 5 lat temu

  Problem w tym,że kolonoskopia była robiona i tylko wycięli 7mm polipa.

 • Witaj a może zmień dietę ? Po za tym USG jamy brzucha .

 • 5 lat temu

  Jestem cały czas na diete lekkostrawnej.Na USG z wyjątkiem drobnych kamieni nic nie wykryto

 • Może masz zespół jelita drażliwego włącz do menu wodę w ciągu dnia ok 2 l ,błonnik w potrawach .A badałaś tarczycę? Tak w kontekście chudnięcia, nie ustawaj w znalezieniu przyczyny .Brak apetytu może też występować przy silnym stresie .

 • 5 lat temu

  Tarczycę badałam i też była w normie.Do objawów jelita drażliwego też nie pasują moje symptomy.Z badań z krwi to mam wysoki poziom hematokrytów i MCV.OB i CRP w normie.Akurat mam mieć jutro drugą gastroskopię tylko,że w innym miejscu.Chcę zobaczyć czy uzyskam ten sam wynik.

  Wpis edytowany dnia 20-02-2019 18:08 przez MilMil
 • 5 lat temu

  Mam na razie opis z drugiej gastroskopii:Przełyk makroskopowo prawidłowy.We wpuście nadżerka dł. ok 5 cm. Wpust luźno obejmuje endoskop.Żołądek podatny na insulflacje z rozlanymi zmianami zapalnymi o umiarkowanym nasileniu. W antrum 2 skupiska uniesionych kilku nadżerek-wyc. Odźwiernik kształtny,drożny. Opuszka i proksymalna zaopuszkowa część dwunastnicy makroskopowo prawidłowe. 

  Test ureazowy-ujemny.

  Wyniki his-pat za 2-3 tygodnie.Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat