test roma

5 lat temu
Witam mam pytanie robiłam test roma ca 125 i he4 wyszły w normie a Roma wyszła powyżej normy 11,4 czyli duże ryzyko raka jajnika czy to możliwe?
4 odpowiedzi:
  • Witam, ja również szukam odpowiedzi na to samo pytanie, ca125 i he4 w normie a Roma powyżej normy 10, 7 %. Co mam o tym mysleć?
  • 5 lat temu
    Istnieje prawdopodobieństwo że jesteś w grupie podwyższonego ryzyka bo wynik testu ROMA to korelacja 2 składowych badań, podana jako wartość procentowa, która określa prawdopodobieństwo, że u chorej z wykrytą zmianą na jajniku rozwinie się stan nowotworowy. Pacjentki na jego podstawie są wiarygodnie klasyfikowane do grupy obciążonej dużym lub małym ryzykiem występowania nowotworu nabłonkowego jajnika.
  • hej, u mnie te wyniki wyglądały podobnie jak u was,za to test roma wyszedł powyżej 15%,po usunięciu lewego jajnika-w którym jak się okazało wykryto nowotwór złośliwy-wynik testu wyszedł 5,98%.kontrolujcie się dziewczyny i skonsultujcie z lekarzem te wyniki.
  • arszenik87 i jak to wyglada u Ciebie po usunieciu tego jajnika? wszystko w porzadku? ja czekam teraz na zabieg. Bardzo sie boję, zaczelam sie starac o dziecko i wtedy przy kontroli dowiedzialam sie ze mam cos na jajniku;(


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat