Co będzie dalej - podwyższone CA ?

8 lat temu
Trafiłam tutaj bo od dwóch tygodni zgłębiam temat nieprawidłowego markera CA125. Pierwsze badanie zrobiłam przy okazji badań kontrolnych, bez żadnych zaleceń w kwietniu czyli 4 miesiące temu. Wyszło 38. W usg dowcipnym żadnych zmian. Ginekolog machnęła ręką ale zaleciła powtórzyć. Powtórne badanie wykazało wzrost do 53. Ponowne usg dalej bez odchyleń. Byłam u ginekologa -onkologa. W badaniu ręcznym ok. Zaleciła HE4. Przy normie do 76 mam 63. Lekarka kazała mi jednak przyjść na wizytę do Centrum Onkologii (Ursynów, W-wa). Dotąd trzymałam się myśli, że to Ca może mieć związek z endomertriozą. Ale dziś posypałam się psychicznie myśląc że mam nowotwór Wizyta 31 sierpnia. Czy naprawdę to tak źle wygląda. Jakie badania dalej robić
6 odpowiedzi:
  • Dorocia, podwyższone CA 125 może być wynikiem endometriozy. Także spokojnie. Czekaj na badania i przede wszystkim kontroluj się! Bardzo dobrze, że idziesz do CO. Możliwe, iż lekarze zlecą Ci bardziej dokładne badania, jak np. tomograf. Głowa do góry!
  • Na tym forum jest bardzo rozbudowany wątek raka jajnika z ogromnie doświadczonymi dziewczynami - napisz. Post początkowy napisany przez Gojkę
  • Próbuję ogarnąć ten wątek, ale na razie czytając o leczeniu czuję się tylko bardziej przerażona. Jeszcze nie mam żadnej diagnozy a jestem w totalnej rozsypce.
  • 8 lat temu
    Spokojnie to może być endometrioza ale może być tez jakiś proces zapalny. Zaczekaj do dokładniejszych badań.
  • Byłam w CO. Lekarz tylko przejżał wyniki i zrobił ultraszybkie usg. Nie stwierdził żadnych patologii i wprost powiedział, że nie ma mowy o raku. Miałam tylko pobraną krew na markery (ca125, he4 i cea). Wcale nie czuję się spokojniejsza i boje się wyników.
  • 8 lat temu
    No ale to chyba dobre wiadomości?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat