Ocena guza

12 lat temu
Czy ktoś po tym zdjęciu mógłby ocenić wielkość tego guza na jajniku?? http://iv.pl/images/04703748633803609608.jpg z góry dziękuje i pozdrawiam
7 odpowiedzi:
 • 12 lat temu
  Do przemo 667 -trudno ocenic wielkość ogładając wydruk. W opisie badania USG powinno być napisane jakie wymiary ma opisywana zmiana To jest standard badania ultrasonograficznego. Możesz zacytować opis?
 • wątroba niepowiekszona o jednorodnej echogenicznosci, bez zmian ogniskowych miazszu. Drogi zolciowe wewnatrz- i zewnatrzwatrobowe nieposzerzone. Pecherzyk zolciowy gladkoscienny bez zlogow. Trzustka niewidoczna. Sledziona jednorodna, niepowiekszona. Nerki typowego polozenia ksztaltu i wielkosci bez zastoju i kamicy. W RZUCIE N.RODNEGO MASA ROZROSTOWA TYPU TU OVARII.

  Są zazanczone linie 100mm na 90mm i mi sie wydaje ze ten guz ma okolo 3 cm
 • 12 lat temu
  Jeśli dobrze widzisz na skali która jest przy obrazie to faktycznie tak moze być. Ja oglądając skan nie mogę sie odnieść do skali bo mam obraz zbyt rozciągnięty.Opis jest nie do końca jednoznaczny bo jest napisane że zmian jest" typu tu ovarii" Pewnośc 100% by była gdyby był zbadany wycinek,, ale żeby powiedziec coś więcej bez wycinka to warto by zrobić tomografie komputerową lub rezonans magnetyczny. Czy była taka sugestia ze strony lekarza prowadzącego?
 • Dodam odwrocone zdjecie i wyjasnione: Guz jest zaznaczony na zdjeciu widac go. Pod zdjeciem są jakies miary i to chbya oznacza wymiary badanego narzadu ktory jest zaznaczony przez te kropki ( zolte linie ) z tego wyglada ze guz jest maly. Na zdjeciu stwierdzono tez plyn w jamie otrzewnej. Operacja bedzie za tydzien i wyciecie tego tylko sie boje o ten plyn, wyczytalem ze wystepuje on rowniez w wlokniakach otoczkowiakach jajnika itp.. to prawda?

  nowe zdjęcie:
  http://iv.pl/images/82716479146247919216.jpg
 • 12 lat temu
  Guz jest faktycznie mały. Płynem sie nie przejmuj bo to jest efekt obecności tego guza Po operacji sytuacja może być zupełnie inna
 • 9 lat temu
  Czy wiecie jaka jest różnica między biopsją cienko a grubo igłową?
 • 9 lat temu
  Z gruboigłowej dostaje się więcej materiału diagnostycznego i można więcej rzeczy zbadać jak np. receptory czy dokładny rodzaj komórek z jakich jest zmian zbudowana. Podobno od cienkoigłowych obecnie się odchodzi.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat