Rak jelita grubego

13 lat temu
Rzadko czytam wypowiedzi na temat raka jelita grubego, nie wiele o tym wiemy :( Spadło jak grom z jasnego nieba :(
3780 odpowiedzi:
  • Zdecydowanie najlepsza. Tak bardzo bym chciała aby tato też jej był poddany- niestety raczej to niemożliwe. 

    Czy Mama w międzyczasie będzie otrzymywać chemię?

  • Nie, chemii przed operacją nie będzie. Kiedy macie TK Iza ? Jak Tato się ma ?
  • TK mamy w styczniu. Dokładnie kiedy jeszcze nie wiem.

    Tato słaby. Najgorsze dwa- trzy dni po podaniu chemii. Przede wszystkim nie może spać i przez to jest w kiepskiej formie. Potem już jest lepiej. Jakby nie było, dziś miał 70 urodziny, a chemię bierze od marca.

    Ja myślę,że gdyby nie choroby współistniejące- już byłby po operacji. Do tego zabiegu trzeba być w dobrej formie a mój tato ( pomijając choroby) jest z chemii na chemię coraz słabszy. 

    Po kolejnym TK mam znów dzwonić do Bydgoszczy. Zastanawiam się tylko po co. Gdyby profesor chciał tatę zakwalifikować- już by to zrobił. Tłumaczenie,że po co tatę "rozcinać" skoro tylko się coś "tli" w tkance tłuszczowej było dziwne. Potem zacz mówić o koronawirusie, taty wieku (że po co go męczyć) i o jego chorobach współistniejących. Jak sobie ma spokojnie przeanalizowalam naszą rozmowę , zaczęłam rozumieć o co mu chodziło. Tato po prostu nie rokuje zbyt dobrze. Nie mogę się z profesorem nie zgodzić. Wszędzie gdzie tylko czytam pisze czarno na białym,że pacjent musi być w dobrym stanie bo to ciężka operacja. Znów się rozpisalam :)

    Trzymam kciuki za Twoją Mamę. Oby była dowodem na to,że można wygrać z tym gadem. Tego życzę Wam z całego serca.

  • 3 lata temu
    A moja żona właśnie dziś wróciła po pierwszej chemii. Folfox 4 - 12 razy dostała (czyli jeszcze 11 razy)
  • 3 lata temu
    Pytanie Czy po FOLFOX 4 - jako jeden ze skutkó ubocznych może sie pojawić pieczenie w gardle, tak jak przy nadkwasocie ?
  • Iza, a Tato po chemii nie może spać z nerwów czy coś go boli ? Kurcze ile to już tych cykli 16, onkolog nic nie mówi o przerwie ? Mrnikt skutków ubocznych może być dużo, wszystko konsultujcie z onkologiem. Przy chemii nie ma co prowadzić samoleczenia bo różne leki mogą wchodzić w interakcje z chemia.
  • Cześć Łukasz, twierdzi,że go nic nie boli. Ta czkawka i pieczenie w żołądku minęły. 

    Doradzcie mi proszę. Tato od kilku dni kaszle. Normalnie powiedzialabym : tato idź do lekarza. Ale czy pacjent onkologiczny również ma iść po prostu do rodzinnego? Czy każdą tego typu dolegliwość od razu traktuje się jako podejrzaną onkologicznie i musi się zgłosić do onkologa?

  • Onkolog nie chciała u Taty wprowadzić przerwy. Była zadowolona z wyników i powiedziała,że boi się,że jak będzie przerwa to rak wystartuje. Postanowiła o tydzień wydłużyć tacie przerwy między cyklami. 

  • Iza ja tez uważam ze w trakcie leczenia chemioterapia wszelkie leki trzeba konsultować z onkologiem. 

  • Dziękuję Agnieszka i Łukasz. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat