Rak jelita grubego

14 lat temu
Rzadko czytam wypowiedzi na temat raka jelita grubego, nie wiele o tym wiemy :( Spadło jak grom z jasnego nieba :(
3780 odpowiedzi:
  • cześć Iza. Urosła ta zmiana w powłokach brzusznych która w biopsji wyszła jako zmiana zapalna typu około ciała obcego. Wcześniej miała 14 a teraz chyba 17 mm. W związku z tym ze w TK nic innego nie widać, lekarz zlecił PET. Badanie odbyło się we wtorek. Jeśli w PET nie wyjdzie nic innego to chirurdzy wytną ta zmianę z powłok bo jak mówią do niczego innego nie można się przyczepić. Marker 200 ... także dobrze nie jest. Wynik ma być do 15.12. A co u Was ? 

  • Cześć Łukasz, miałam nadzieję na inne wieści. Oby pet niczego innego nie wykazał. Biedni Ci nasi rodzice.

    Mój tato ma mieć TK pod koniec grudnia. Wszystko było ok,ale ostatnie 3 noce nie spał, bo bolał go brzuch. Ból piekący jak przy refluksie. Przestaliśmy robić soki, na nie zgonil powód bólu (tata ma metaplazje jelitową więc faktycznie mogłoby tak być). Dziś w nocy ( powiedział mi to dopiero przed chwilą) już pieczenie było mniejsze,ale złapał go ból po prawej stronie brzucha. Okropny ból, miał problem z oddychaniem. Oczywiście nic kompletnie nie powiedział, nie przyszedł mnie obudzić, nic. Przecież mogło się coś stać. Powiedziałam mu,że ma mnie budzić, bo może się to źle skończyć. Chciałabym zadzwonić po lekarza ,ale oczywiście się nie zgadza. Nadal twierdzi,że to od soków i ,że dziś już powinno być ok. No cóż, okaże się. Chyba nie będę spać albo nastawie budzik,żeby mnie budził co jakiś czas i będę sprawdzać. On kompletnie nie rozumiem tego,że przy jego chorobie może to być wszystko. Czytałam,że może to być zapalenie płuc, zawał płuca, zawał serca, wszystko. Ale obiecałam sobie,że jutro zadzwonię. To nie są żarty.

  • 3 lata temu
    Izabela81 I Lukasz Tak to jest ciagle cos .U nas spokoj do stycznia do nastepnego skanu a potem ocena, krew ladna cea 1.5 wiec bardzo ale ja jak zawsze  sie boje bo przed pierwsze operacja bylo 5 .markery zapalne poszly w gore ale ma odluszczycowe zapalenie stay wise pewnie dlatego.Mnie za to juz podwojnie sprawdzili na raka bo mam straszne problemy z jelitem ale to na razie wyglada na ibs......wszystko po stresach.  Trzymajcie sie kochani

    Cześć Łukasz, miałam nadzieję na inne wieści. Oby pet niczego innego nie wykazał. Biedni Ci nasi rodzice.

    Mój tato ma mieć TK pod koniec grudnia. Wszystko było ok,ale ostatnie 3 noce nie spał, bo bolał go brzuch. Ból piekący jak przy refluksie. Przestaliśmy robić soki, na nie zgonil powód bólu (tata ma metaplazje jelitową więc faktycznie mogłoby tak być). Dziś w nocy ( powiedział mi to dopiero przed chwilą) już pieczenie było mniejsze,ale złapał go ból po prawej stronie brzucha. Okropny ból, miał problem z oddychaniem. Oczywiście nic kompletnie nie powiedział, nie przyszedł mnie obudzić, nic. Przecież mogło się coś stać. Powiedziałam mu,że ma mnie budzić, bo może się to źle skończyć. Chciałabym zadzwonić po lekarza ,ale oczywiście się nie zgadza. Nadal twierdzi,że to od soków i ,że dziś już powinno być ok. No cóż, okaże się. Chyba nie będę spać albo nastawie budzik,żeby mnie budził co jakiś czas i będę sprawdzać. On kompletnie nie rozumiem tego,że przy jego chorobie może to być wszystko. Czytałam,że może to być zapalenie płuc, zawał płuca, zawał serca, wszystko. Ale obiecałam sobie,że jutro zadzwonię. To nie są żarty.



  • Tacie znów nie dało spać pieczenie w żołądku i czkawka :( najprawdopodobniej jednak gad nacieka przeponę :( Wiem,że wyniki mogą pogorszyć się w krótkim okresie czasu ,ale trudno się z tym pogodzić :(

  • czemu myślisz ze nacieka przeponę ? 

  • Bo to objaw przerzutów do otrzewnej. Pojawia się właśnie w momencie gdy naciek wędruje w kierunku przepony. Do tej pory tato nie miał żadnych objawów przerzutów,więc chyba powinniśmy się cieszyć,że pojawiły się dopiero teraz. Ale wiadomo- nadzieja matką głupich i miałam nadzieję,że jednak pojawią się jeszcze później. Wszystko pokaże TK. 

  • 3 lata temu

    iza,to  sie niestety zgadza ze czkawka jest czesto przy przeponie ale moze byc tez watroba   ,moj maz mial sporo przed operacja. Z sokami musicie uwazac moga wzmagac kwasowosc.  Pozdrawiam 

  • cześć, wynik PET odebrałem w sobotę wyszły podejrzane zmiany w okolicy lewych naczyń biodrowych i zmiana w powłokach z której brana była biopsja i wyszło ze to nic takiego. Dziś miałem videokonsultacje z prof z Krakowa odnośnie możliwości operacji. A wiec możliwośc operacji  z HIPEC jest. Ale profesor musi porozmawiać z Mama, bo jak stwierdził to Mama musi podjąć decyzje, on musi zobaczyć w jakiej Mama jest formie itd. Jutro idziemy do naszego onkologa, a w środę albo czwartek jedziemy porozmawiać z profesorem w Krakowie. 

  • Czyli jednak gad znów działa. Co za cholerstwo. Dobrze,że profesor bierze pod uwagę operację. Czy Mama jest w dobrej formie? Ma jakieś choroby towarzyszące? Ja ostatnio podczas rozmowy z profesorem z Bydgoszczy odniosłam wrażenie,że zmienił zdanie z powodu kiepskiego medycznego stanu mojego taty. U niego ta lista jest spora i na dodatek doszła skrzeplina. 

    Daj znać po wizycie w Krakowie. Trzymam kciuki.

  • cześć, Mama jest w dobrej kondycji, nie ma żadnych innych chorób. Zdecydowała się na operacje w Krakowie i została wstępnie zakwalifikowana. Czeka nas teraz szereg konsultacji z onkologiem odnośnie rodzaju chemii dootrzewnowej, anestezjolog, potem konsylium i dopiero operacja. Termin to prawdopodobnie koniec stycznia. Ryzyko jest duże, ale to jest najlepsza opcja w tej chwili. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat