Gorąca godzina: 13 maja 2010 od 19:00 do 20:00, poświęcona genetyce, goście: dr Anna Abramowska i dr

13 lat temu
Rozmawiamy o genetyce. Pani dr Anna Abramowska jest biotechnologiem, konsultantem genetycznym, pracuje w Onkologicznej Poradni Genetycznej. Pan dr Dariusz Godlewski z poznańskiego Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów jest onkologiem, specjalistą zdrowia publicznego. Dziś o 19:00 zasiądą przed ekranem komputera, aby porozmawiać z wami. Zasady dyskusji podczas gorącej godziny: - dyskutujemy w ramach jednego tematu na forum, - pytania i wypowiedzi można dodawać tylko w czasie gorącej godziny, - wypowiadać się mogą tylko zalogowani użytkownicy, - przeglądać dyskusję może każdy przeglądający forum. Zapraszamy! ----- Planowana tematyka na najbliższe dni: Piątek, 14 maja - rehabilitacja Sobota, 15 maja - psychologia
54 odpowiedzi:
  • 13 lat temu
    Mam mutację BRCA1, choruję na nowotwór jajników. Czy w zwiazku z tym jest wskazany jakiś szczególny sposób leczenia? Chodzi mi przede wszystkim o zapobieżenie nawrotowi choroby.I czy dieta ma tutaj jakies znaczenie?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @jagoda2 napisał:
    Mam mutację BRCA1, choruję na nowotwór jajników. Czy w zwiazku z tym jest wskazany jakiś szczególny sposób leczenia? Chodzi mi przede wszystkim o zapobieżenie nawrotowi choroby.I czy dieta ma tutaj jakies znaczenie?

    Badania kliniczne przeprowadzane w Szczecinie wskazują na to, że nosicielki BRCA1 z rakiem piersi powinny przed operacją mieć podaną chemioterapię z zastosowaniem cisplatyny. Trwają takie próby kliniczne u nosicielek chorych na raka jajnika.

  • Rok temu zachorowałem na raka okrężnicy - w związku z przypadkami zachorowań w mojej rodzinie (mama - rak trzonu macicy, dziadek - rak jelita grubego) zostałem skierowany do poradni genetycznej. Zbadano geny BRCA1 i BRCA2: bez uszkodzeń. Teraz czekam na kolejne wyniki badań z próbek pooperacyjnych - jakie geny może obejmować to następne badanie i czemu czeka się na wynik tak długo? Czekam juz ponad pół roku.
  • 13 lat temu

    Użytkownik @veeeeteck napisał:
    Rok temu zachorowałem na raka okrężnicy - w związku z przypadkami zachorowań w mojej rodzinie (mama - rak trzonu macicy, dziadek - rak jelita grubego) zostałem skierowany do poradni genetycznej. Zbadano geny BRCA1 i BRCA2: bez uszkodzeń. Teraz czekam na kolejne wyniki badań z próbek pooperacyjnych - jakie geny może obejmować to następne badanie i czemu czeka się na wynik tak długo? Czekam juz ponad pół roku.

    W Pana przypadku wskazane wydaje się badanie genów: MLH1, MSH2 i MSH6.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat