Gorąca godzina: 12 maja 2010 od 19:00 - 20:00, dr Grażyna Stryczyńska i dr Dorota Fundowicz - radio

13 lat temu
Wierzymy, że dotychczasowe gorące godziny spełniły w jakimś stopniu wasze oczekiwania. Kolejna będzie poświęcona radioterapii. Nasi zaproszeni goście to specjaliści w tej dziedzinie. Pani dr Grażyna Stryczyńska jest kierownikiem Zakładu Radioterapii Wielkopolskiego Centrum Onkologii, Pani dr Dorota Fundowicz jest zastępcą ordynatora Oddziału Radioterapii w tym samym Centrum. Panie będą udzielały odpowiedzi na zadawane przez was pytania. Zasady dyskusji podczas gorącej godziny: - dyskutujemy w ramach jednego tematu na forum, - pytania i wypowiedzi można dodawać tylko w czasie gorącej godziny, - wypowiadać się mogą tylko zalogowani użytkownicy, - przeglądać dyskusję może każdy zaglądający na forum. Zapraszamy! ----- Planowana tematyka na najbliższe dni: Czwartek, 13 maja - genetyka Piątek, 14 maja - rehabilitacja Sobota, 15 maja - psychologia
55 odpowiedzi:
  • 13 lat temu

    Użytkownik @santorinka napisał:
    Witam
    mam 34 lata. wlasnie skonczylam radioterapie raka szyjki macicy. Stwierdzona nowotwor o zlosliwosci 3G gruczolakorak miejscami przypominajacy raka surowiczego. Leczenie jakie zastosowano to operacja Wertheima- Meigs-a . Radipterapia to 25 lamp IMRT 45 GY oraz HDR przez 3 dni walec 18 GY.
    Obecnie bardzo zle sie czuje - mam zapalenie pochwy , skora wokol odbytu jest prawie czarna , zapalenie pecherza.
    Jak dlugo powinnma byc na scislej diecie , czy skutki uboczne beda dlugotrwale?
    Jakie produkty powinnma jesc aby wzmocnic organizm - caly czas widze ze waga maleje.
    Jakie jesdt prawdopodobienstwo nawrotu choroby?

    Proszę zgłosić się pilnie do lekarza prowadzącego.
  • 13 lat temu
    Czy po radioterapii jest określony okres po którym można miejsca naświetlane wystawić na promienia słoneczne. Nie chodzi o leżenie plackiem ale spacery nad morzem czy jeziorem.
  • CDN

    ale lekarz prowadzacy mowi ze to normalne ale mnie to bardzo niepokoii. POwiedzial ze mam kontrole za 6 tygodni wtedy bedzie widac efekty radioterapii.
  • 13 lat temu

    Użytkownik @kryśka napisał:
    Czy po radioterapii jest określony okres po którym można miejsca naświetlane wystawić na promienia słoneczne. Nie chodzi o leżenie plackiem ale spacery nad morzem czy jeziorem.

    Po radioterapii można po roku od leczenia chodzić na spacery i przebywać na słońcu ,ale "nie leżeć plackiem"
  • 13 lat temu

    Użytkownik @santorinka napisał:
    CDN

    ale lekarz prowadzacy mowi ze to normalne ale mnie to bardzo niepokoii. POwiedzial ze mam kontrole za 6 tygodni wtedy bedzie widac efekty radioterapii.

    Opisane objawy są odczynem popromiennym, który ustępuje bardzo wolno. Proszę stosować zalecenia, które Pani otrzymała. Z opisanego przez Panią sposobu leczenia nie powinna Pani niepokoić się, że są to objawy wznowy procesu chorobowego.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat