Gorąca godzina: 12 maja 2010 od 19:00 - 20:00, dr Grażyna Stryczyńska i dr Dorota Fundowicz - radio

13 lat temu
Wierzymy, że dotychczasowe gorące godziny spełniły w jakimś stopniu wasze oczekiwania. Kolejna będzie poświęcona radioterapii. Nasi zaproszeni goście to specjaliści w tej dziedzinie. Pani dr Grażyna Stryczyńska jest kierownikiem Zakładu Radioterapii Wielkopolskiego Centrum Onkologii, Pani dr Dorota Fundowicz jest zastępcą ordynatora Oddziału Radioterapii w tym samym Centrum. Panie będą udzielały odpowiedzi na zadawane przez was pytania. Zasady dyskusji podczas gorącej godziny: - dyskutujemy w ramach jednego tematu na forum, - pytania i wypowiedzi można dodawać tylko w czasie gorącej godziny, - wypowiadać się mogą tylko zalogowani użytkownicy, - przeglądać dyskusję może każdy zaglądający na forum. Zapraszamy! ----- Planowana tematyka na najbliższe dni: Czwartek, 13 maja - genetyka Piątek, 14 maja - rehabilitacja Sobota, 15 maja - psychologia
55 odpowiedzi:
  • 13 lat temu
    Od czego zależy jaki rodzaj promieniowania będzie użyty w radioterapii, np. czy kobalt jest lepszy od fotonów w przypadku raka płuca?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @Marianna napisał:
    Od czego zależy jaki rodzaj promieniowania będzie użyty w radioterapii, np. czy kobalt jest lepszy od fotonów w przypadku raka płuca?

    O wyborze leczenia decyduje lekarz. Zależy to od stopnia zaawansowania choroby.
  • 13 lat temu
    Dlaczego podczas radioterapii nie można myć naświetlanych części ciała?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @darka12 napisał:
    Dlaczego podczas radioterapii nie można myć naświetlanych części ciała?

    Obecnie można myć okolice naświetlane, chyba że, obszar napromieniony jest zaznaczony pisakiem, który może się zmyć. Wtedy skórę należy talkować.
  • Witam, radioterapię skończyłem 3 lata temu, ale skóra w okolicy naświetlania jest ciągle ciemniejsza. Czy powinienem się niepokoić?
  • 13 lat temu
    witam
  • 13 lat temu

    Użytkownik @policzony_z_rakiem napisał:
    Witam, radioterapię skończyłem 3 lata temu, ale skóra w okolicy naświetlania jest ciągle ciemniejsza. Czy powinienem się niepokoić?


    Nie powinien się Pan niepokoić. Nie wiem jakimi promieniami był Pan leczony ,ale zbrązowienie skóry napromienianej może się utrzymywać. Skórę napromienianą należy natłuszczać kremami z wit A i E by nie stała się twarda i bliznowata
  • 13 lat temu
    czy przyrządy do radioterapii w Polsce są jednakowej jakości,tzn. czy wszyscy bazują na tym samym sprzęcie?
  • 13 lat temu
    W literaturze z którą się zapoznawałem w mediach panuje przekonanie, że przy NBL powinno się naświetlać tylko lożę po guzie. Synek ponad to otrzymał 21 Gy na węzły chłonne, czy to standard czy możliwe są odstępstwa i wynika to ze zleceń prowadzącego onkologa?
  • 13 lat temu
    Jakie kremy poleciłaby Pani do smarowania naświetlanego obszaru skóry szyi, klatki piersiowej? Mama używa aktualnie kremu OLVIZONE. Czy jest jakies super preparat który zregeneruje szybko skóre?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat