Gorąca godzina: 12 maja 2010 od 19:00 - 20:00, dr Grażyna Stryczyńska i dr Dorota Fundowicz - radio

13 lat temu
Wierzymy, że dotychczasowe gorące godziny spełniły w jakimś stopniu wasze oczekiwania. Kolejna będzie poświęcona radioterapii. Nasi zaproszeni goście to specjaliści w tej dziedzinie. Pani dr Grażyna Stryczyńska jest kierownikiem Zakładu Radioterapii Wielkopolskiego Centrum Onkologii, Pani dr Dorota Fundowicz jest zastępcą ordynatora Oddziału Radioterapii w tym samym Centrum. Panie będą udzielały odpowiedzi na zadawane przez was pytania. Zasady dyskusji podczas gorącej godziny: - dyskutujemy w ramach jednego tematu na forum, - pytania i wypowiedzi można dodawać tylko w czasie gorącej godziny, - wypowiadać się mogą tylko zalogowani użytkownicy, - przeglądać dyskusję może każdy zaglądający na forum. Zapraszamy! ----- Planowana tematyka na najbliższe dni: Czwartek, 13 maja - genetyka Piątek, 14 maja - rehabilitacja Sobota, 15 maja - psychologia
55 odpowiedzi:
  • 13 lat temu
    a czy Tarnów zalicza sie do nowoczesnych osrodków?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @Kate81 napisał:
    a czy Tarnów zalicza sie do nowoczesnych osrodków?

    Jak pisałam wcześniej, nowoczesny sprzęt do radioterapii posiadają wszystkie ośrodki, które otrzymały akredytację do stosowania promieniowania jonizującego.
  • 13 lat temu
    a wskazania co do diety(w przypadku meta wątroby)...są takie?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @tyran napisał:
    a wskazania co do diety(w przypadku meta wątroby)...są takie?


    Dieta wątrobowa i leki osłaniające wątrobę. Pacjent powinien być pod opieką lekarza rodzinnego.
  • 13 lat temu
    witam,mam raka złośliwego piersi,jestem po oszczędzającej operacji piersi i usuniećiu węzła wartowniczego,mam mieć prawdopodobnie radioterapie po jakim czasie będzie ona możliwa od usunięcia węzła wartowniczego i usunięciu guzka z marginesami.Jak długo może to trwac?
  • 13 lat temu
    dziękuje za informacje,życze miłego wieczoru
    p.s.mojej mamie trochę humor się poprawił
  • 13 lat temu

    Użytkownik @tyran napisał:
    dziękuje za informacje,życze miłego wieczoru
    p.s.mojej mamie trochę humor się poprawił

    Bardzo się cieszę i dziękuję za rozmowę.
  • 13 lat temu
    i pamiętajcie wszyscy-RAK TO NIE WYROK,DA SIĘ GO POKONAĆ!!!
  • Witam
    mam 34 lata. wlasnie skonczylam radioterapie raka szyjki macicy. Stwierdzona nowotwor o zlosliwosci 3G gruczolakorak miejscami przypominajacy raka surowiczego. Leczenie jakie zastosowano to operacja Wertheima- Meigs-a . Radipterapia to 25 lamp IMRT 45 GY oraz HDR przez 3 dni walec 18 GY.
    Obecnie bardzo zle sie czuje - mam zapalenie pochwy , skora wokol odbytu jest prawie czarna , zapalenie pecherza.
    Jak dlugo powinnma byc na scislej diecie , czy skutki uboczne beda dlugotrwale?
    Jakie produkty powinnma jesc aby wzmocnic organizm - caly czas widze ze waga maleje.
    Jakie jesdt prawdopodobienstwo nawrotu choroby?

  • 13 lat temu

    Użytkownik @gonek2 napisał:
    witam,mam raka złośliwego piersi,jestem po oszczędzającej operacji piersi i usuniećiu węzła wartowniczego,mam mieć prawdopodobnie radioterapie po jakim czasie będzie ona możliwa od usunięcia węzła wartowniczego i usunięciu guzka z marginesami.Jak długo może to trwac?


    Należy poczekać na dokładne badanie histopatologiczne usuniętego guzka piersi i oceny węzła wartowniczego. Badanie to powinno być wykonane w ciągu 14 dni, jeżeli nie będzie wskazań do leczenia cytostatykami to radioterapie należy przeprowadzić 4 do 6 tyg od zabiegu operacyjnego.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat