Gorąca godzina: 12 maja 2010 od 19:00 - 20:00, dr Grażyna Stryczyńska i dr Dorota Fundowicz - radio

13 lat temu
Wierzymy, że dotychczasowe gorące godziny spełniły w jakimś stopniu wasze oczekiwania. Kolejna będzie poświęcona radioterapii. Nasi zaproszeni goście to specjaliści w tej dziedzinie. Pani dr Grażyna Stryczyńska jest kierownikiem Zakładu Radioterapii Wielkopolskiego Centrum Onkologii, Pani dr Dorota Fundowicz jest zastępcą ordynatora Oddziału Radioterapii w tym samym Centrum. Panie będą udzielały odpowiedzi na zadawane przez was pytania. Zasady dyskusji podczas gorącej godziny: - dyskutujemy w ramach jednego tematu na forum, - pytania i wypowiedzi można dodawać tylko w czasie gorącej godziny, - wypowiadać się mogą tylko zalogowani użytkownicy, - przeglądać dyskusję może każdy zaglądający na forum. Zapraszamy! ----- Planowana tematyka na najbliższe dni: Czwartek, 13 maja - genetyka Piątek, 14 maja - rehabilitacja Sobota, 15 maja - psychologia
55 odpowiedzi:
  • 13 lat temu
    Witam ponownie. Synek uzyskał remisję i przed nim tylko roaccutane ale co Pani sądzi o skuteczności MiBG oraz Gd2 w przypadku NBL?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @janek1 napisał:
    Witam ponownie. Synek uzyskał remisję i przed nim tylko roaccutane ale co Pani sądzi o skuteczności MiBG oraz Gd2 w przypadku NBL?

    To leczenie jest prowadzone przez lekarza onkologa klinicznego i trudno mi w tej chwili ocenić ponieważ nie znam całego zaawansowania nowotworu przed leczeniem
  • Mój tata miał naświetlania 6 tygodni temu z powodu raka płuc. Problemy sprawia mu przełykanie pokarmów. Jak można temu zaradzić?
  • 13 lat temu
    Jak wytłumaczyć sytuację , że przed operacją była mowa o radioterapii, a potem lekarz się z tego wycofał. Czy to znaczy, że stan jest cięższy niż myślał? Chodzi o raka prostaty..
  • 13 lat temu
    Witam ponownie i chcę dopytać. Mój wynik
    trzon ADENOCARCINOMA ENDOMERRIOIDES G-1
    Leiomyoma parvum.
    Naciek nowotw. sięga na glęb, ok. 5mm i nie przekr. polowy gr. ściany trzonu, nie obejmuje ujść jajowodów i nie przekracza ujścia wewn.
    Szyjka -sine signis pathologiae
    Jajniki- Fibrosis et cystes inclusivae parvae
    jajowody- structura histologica narmalis
    Znaleziono 8 węzlów chlonnych biodrowych i zaslonowych prawych i 7 węzlów biodrowych i zaslonowych lewych
    W żadnym z wężlów nie stwierdzono przerzutu raka
    Dziękuję bardzo za odpowiedż
  • 13 lat temu

    Użytkownik @magdalena7791 napisał:
    Mój tata miał naświetlania 6 tygodni temu z powodu raka płuc. Problemy sprawia mu przełykanie pokarmów. Jak można temu zaradzić?

    Te problemy są objawem wczesnego odczynu popromiennego, które ustąpią po paru tygodniach. Należałoby włączyć leki przeciwbólowe, przeciwzapalne, odżywianie dietą papkowatą, leczenie objawów powinno być prowadzone pod kontrolą lekarza rodzinnego.
  • 13 lat temu

    Użytkownik @majka napisał:
    Witam ponownie i chcę dopytać. Mój wynik
    trzon ADENOCARCINOMA ENDOMERRIOIDES G-1
    Leiomyoma parvum.
    Naciek nowotw. sięga na glęb, ok. 5mm i nie przekr. polowy gr. ściany trzonu, nie obejmuje ujść jajowodów i nie przekracza ujścia wewn.
    Szyjka -sine signis pathologiae
    Jajniki- Fibrosis et cystes inclusivae parvae
    jajowody- structura histologica narmalis
    Znaleziono 8 węzlów chlonnych biodrowych i zaslonowych prawych i 7 węzlów biodrowych i zaslonowych lewych
    W żadnym z wężlów nie stwierdzono przerzutu raka
    Dziękuję bardzo za odpowiedż

    Nie wymaga Pani leczenia uzupełniającego radioterapią tylko ścisłe kontrole
  • 13 lat temu

    Użytkownik @Zenon napisał:
    Jak wytłumaczyć sytuację , że przed operacją była mowa o radioterapii, a potem lekarz się z tego wycofał. Czy to znaczy, że stan jest cięższy niż myślał? Chodzi o raka prostaty..

    Trudno odpowiedzieć mi jednoznacznie na to pytanie, ponieważ nie znam dokładnie zaawansowania choroby oraz rozpoznania pooperacyjnego. Proponuję o zadanie tych pytań lekarzowi, który operował lub poprosić o skierowanie na konsultację do ośrodka onkologicznego, zajmującego się takim leczeniem.
  • Czy w leczeniu raka jelita grubego (okręznica) stosuje się radioterapię?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @veeeeteck napisał:
    Czy w leczeniu raka jelita grubego (okręznica) stosuje się radioterapię?


    W leczeniu raka okrężnicy nie stosuje się radioterapii ,w zależności od stopnia zaawansowania nowotworu można leczyć cytostatykami


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat