Wynik Testu Roma

2 lata temu
Witam. Mojej żonie zdiagnozowano torbiel dermoidalna 28mm na prawym jajniku przy okazji badania USG. Lekarz zlecil badanie ROMA. CA125 17.3 HE4 51.2 Roma 7.9% norma laboratorium 7.4% . Ginekolog zalecił ponowne badanie za 2 tyg. Czy to świadczy o złośliwości tej torbieli. Jak interpretować wynik? Te dwa markery sa w normie. Zona przed menopauza. Dziekuje za odpowiedzi.
2 odpowiedzi:
 • 2 lata temu

  cześć,

  Byłam w podobnej sytuacji z tym, że ja mam 30 lat. Wynik Roma miałam 7,3. Konieczny był zabieg usunięcia mojej torbieli uwaga 7cm na 5cm.

  Zostałam przyjęta do szpitala drogą onkologiczną przy covidzie gdzie wszystkie zabiegi były odwoływane. 

  Do szpitala położyłam się w czwartek, zabieg miał być rano w piątek. I uwaga... ostatnie badanie przed operacja, nic nie ma. Wszystko zniknęło. Minute przed powiedziano mi, że mam się liczyć z tym że jest to rak jajnika. Mój mózg nie zdążył tego przetworzyć a już wychodziłam ze szpitala tego samego dnia.. w czwartek. Ile przeżyłam stresu przez miesiąc od wykrycia tego..  wiem tylko ja i mój mąż. 

  Proszę myśleć pozytywnie. Nie stresować się na zapas. 

  U mnie wszystko zniknęło przy okresie, mimo że zapewniano mnie o tym, że ta torbiel sama nie zniknie, nie ma szans. Cuda się zdarzają. :)

 • 2 lata temu
  Czy zakrzepica jednej kończyny dolnej może świadczyć o raku jajnika? W piątek będę miała robione TK- takie jest podejrzenie. Roma 110 norma 34. Na jajniku mam torbiel ok 3,5 cm.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat