Test Roma a rak jaknika

3 lata temu
Witam dziewczyny. Mam zmianę na jajniku lita na 2.6 cm. Roma ponad 6 czyli niskie ryzyko ale marker Ca125 podwyższony ponad 60 przy normie 35. Jestem ciekawa jak zmienia sue marker jeśli zmiana jest złośliwa. Czy ca 125 gwałtownie wtedy rośnie. Czy któraś z was mogłaby się podzielic swoimi wynikami. pozdrawiam was serdecznie i duzo.zdrówka
3 odpowiedzi:
 • 3 lata temu
  Nie ma reguły co do wysokosci markera.
 • 3 lata temu

  Czesc co wyszło w hist- pato zmiany??

 • 3 lata temu

  Cześć! 
  U mnie na początku choroby test ROMA wyszedł 21,1 a CEA125-381 więc bardzo podwyższone. Nie był to jeszcze wyznacznik, że to nowotwór złośliwy bo lekarze mówili, że to może być endometrioza ale ja byłam przerażona. Jajnik lewy powiększony do usunięcia z badaniem śródoperacyjnym - w trakcie patomorfolog ocenił, że to torbiel endometrialna. Wielka ulga. Na wynik histpat czekałam ponad miesiąc (pandemia) i co się okazało? W jajniku liczne rozproszone komórki nowotworowe. Niecałe 2 tygodnie po tym wyniku druga laparotomia - całkowita cytoredukcja. W drugim histpacie prawego jajnika też nowotwór i w węzłach okołoaortalnych. Przed chemioterapią wynik CEA 125 był 210. 

  Aktualnie jestem przed 6 (ostatnim) cyklem chemii Taxol+karboplatyna. Czuję się dobrze ale cały czas boję się przerzutów.

  Trzymajcie się!Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat