Rak jajnika

13 lat temu
Zachorowałam w lipcu tamtego roku.Był to szok,do konca nie wierzyłam,ze mnie to spotkało.Zaczęło sie nagle.Całe zycie zdrowa jak ryba.Póżno,jak zwykle przy I ttym raku pózno.I tutaj zaczyna się moje forum.....Dlaczego tyle krzyczy się o raku piersi,o raku szyjki macicy,a o raku jajnika nic.Mamy profilaktyczne badania cytologiczne,mamografię,a o badaniu CA 125 nikt nam nawet nic nie mówi.Przecież o raku jajnika mówi się(dzisiaj to wiem)"cichy zabójca".Dlaczego ma tak znikomą wyleczalnośc.......Jego wykrywalnośc jest w 3,4 stadium,wiadomo co to znaczy.....Nikt nam kobietom nie mówia by profilaktycznie badac sobie krew,bo to jest jedyna szansa aby uchwycic go szybciej.I wbrew pozorom choroba ta nie dotyczy kobiet tylko po40-tce.Umierały przy mnie dziewczyny,które miału niespełna 20-cia lat.Czy na prawdę w naszym kochanym kraju nie możemy zrobic nic,aby uświadomic przynajmniej kobietom co może im grozic?Ja przeszłam cięzką operacje,dzisiaj jestem zdrowa i wierzę,że tak zostanie.Wiem,że to moja siła mnie pcha do przodu.Tej siły życzę każdemu
26193 odpowiedzi:
  • 8 miesięcy temu
    ja wiem, że nie spadnie, ale boje się czy to nie sygnalizuje wznowy że podskoczył o 7 oczek - do tej pory tylko spadał - nigdy nie był na podobnym poziomie a teraz od razu w górę :(
  • 8 miesięcy temu
    Ewa05 a czemu niraparib? ja jestem na avastinie+olaparib 7 mc teraz po ostatniej dawce chemioterapi Czy to możliwe że te leki by nic nie dały i tak szybko była wznowa i mam mutacje.
  • 8 miesięcy temu

    niraparib bo niemam mutacji u mnie wzrosło o 2 oczka ale też tak trochę mnie to nurtuje , trzeba być dobrej myśli w końcu  markery raz są wyższe raz niższe u mnie następne badanie markera 21 09

  • 8 miesięcy temu

    ktoś tu jeszcze pisał że jedna pani markery ma między 15 a 25 i jest ok

  • 8 miesięcy temu
    Ewa05 a avastin dostawałaś ? Mogłabyś przypomnieć z jakim stopniem zaawansowania zostałaś zdiagnozowana ? i Jak długo miałaś przerwę po 1 leczeniu ? Czy była u ciebie operacja ? Na pewno u Ciebie będzie dobrze dwa oczka to nic nie znaczy trzymam kciuki za ciebie kochana !
  • 8 miesięcy temu
    Spokojnie, dziewczyny. Może to o mnie pytacie - ja jestem 11 lat po raku. Marker nigdy nie był jednocyfrowy, choć większość koleżanek rakowych tak ma. Ja mam kilkanaście, nawet ponad 20, rośnie, potem spada.... Chcę was uspokoić, że to normalne. Żadna z nas prawdopodobnie nie wie, jakie miałyśmy wartości przed chorobą, jaki "nas urok". Mogę tylko uprzedzić jak weteranka, że jeśli jesteście niskomarkerowe, to każdy wzrost powinien być alarmem. Bo dziewczyny niskomarkerowe nawet przy 7 mają wznowę, więc bądźcie czujne.
  • 8 miesięcy temu

    zachorowałam w 2020 IIIC dwie operacje , zwiadowcza i potem kolejna i od pierwszej chemii avastin 18 dawek do stycznia 2022 chemia do maja 2021 czyli spokój około rok. Potem marker szedł do góry  doszedł do 2500 i kolejna chemia tym razem 8 wlewów do stycznia tego roku  i zrobiłam wszystko żeby dostać niraparib bo wiadomo że jest dostępny tylko w pierwszej linii leczenia. Również życzę zdrówka I pozdrawiam

  • 8 miesięcy temu

    Elbe dziękuję trochę mi ulzylo  ja jestem czuła na marker na początku choroby miałam 10000 aż pozdrawiam

  • 8 miesięcy temu
    Ewa05 A pamiętasz czy u ciebie była całkowita cytoredukcja ? ( r=0)? Z tego co pamiętam avastin jest dostępny tylko wtedy gdy pozostaje choroba resztkowa Elbe, a ty który miałaś stopień i jak z operacją - że aż tyle przetrwałaś? Bardzo się cieszę, że u ciebie wszystko dobrze i mam nadzieję, że zostanie już tak na zawsze - jednak jesteś tu takim przykładem i motywacją, że jednak da się z tym wygrać - chyba marzeniem nie jednej z nas jest przeżyć tyle lat z tą chorobą co Ty :)
  • 8 miesięcy temu

    nie mam pojęcia bo .niemam takich informacji w dokumentach 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat