Problemy z wypróżnianiem, kiepskie wyniki krwi/krew w kale

7 lat temu

Witam,
Prosiłbym o zinterpretowanie wyników...
od jakiegoś czasu (3-4 tygodnie) mam bóle brzucha, raz z prawej strony, raz z lewej. Czasami lekki ucisk na dole brzucha (prawa lub lewa strona). Czasami lekki stan podgorączkowy do 37 stopni. Problemy z wypróżnianiem - zazwyczaj zaparcia, ale stolec rzadki, resztki pokarmu (kolor raczej żółty, ciężko spłukujący się z muszli, jednak nie jestem pewny czy tłuszczowy - nie widać oczek tłuszczu)... Niekiedy czuję się słabo. Rzadko, ale wystąpiło uczucie ucisku w klatce piersiowej, pieczenie. Czasami uczucie pełności w żołądku. Objawy te czasami praktycznie ustępują, czasami się potęgują.

Najmniej odczuwalne rano, najbardziej wieczorem.
Dodam, że od ponad roku mam pracę siedzącą (10-12h na dobę) oraz bardzo dużo stresu.
Odżywiam się zdrowo, mam apetyt.
Zauważyłem spadek masy ciała, ważyłem około 76kg na początku roku, obecnie 71. Jednak poziom stresu w ostatnim półroczu znacznie wzrósł, do tego zacząłem jeść nieco mniej mięsa.... 

Badanie kilkukrotne glukozy nie wykazało żadnych uchybień od norm. Ciśnienie krwi idealne (kilkukrotnie badane). Badanie na krew utajoną dodatnie. Mam hemoroidy zewnętrzne (nie wiem jak w środku), czasami świeżą krew na papierze, więc to może być powodem dodatniego wyniku, prawda?

Czy wyniki mogą wskazywać na pasożyty czy jednak stres i złe jedzenie, a krew utajona z hemoroida? Oczywiście zgłoszę się do lekarza, ale zastanawiam się czy nie zrobić jeszcze przed tym jakiś innych badań i z tym od razu iść do lekarza, bo pewnie i tak będą wymagane.

Badani krwi i moczu:


56 odpowiedzi:
 • Masz mało leukocytów. Przed wizytą u gastrologa proponuje zrobić bilirubinę, alat, aspat, GGTP i CRP. Poza tym zanim trafisz do gastrologa zapisuj wszystko co jadasz! Każdy kąsek. Zapisuj też ile pijesz i co pijesz. Praca siedząca i stres może powodować problemy w toalecie. Zapisując dokładnie co jadasz pozwoli ocenić jak się odżywiasz. Może brakuje Ci błonnika? Białka? Witamin?

  No i lekarz rodzinny obowiązkowy natychmiast.

 • I kolonoskopia koniecznie ,ale nie wyobrażaj  sobie najgorszego ,bo nie musi wcale tak być ,rób konsekwentnie parę badań i będzie wiadomo .Homoroidy tak powodują krwawienie i stad pewnie w kale.

  ,Kolonoskopia wszystko wyjasni. Powodzenia i odezwij się co działasz i jaki  rezultat np wizyty i badań.

 • 7 lat temu

  Krew w kale, zaparcia i luźny stolec to nie hemoroidy, biegiem rób kolonoskopię nie czekaj bo.....No i to chudnięcie. Idz do lekarza rodzinnego i nawet przesadzaj z objawami żeby był krótki termin na badania bo trzeba zrobić. Czy chociaż raz w życiu robiłeś kolonoskopię? nie czekaj

 • Retyja masz rację ale trudno też by Homoroidy nie powodowały przeniesienia krwi do kału jak są zaparcia ,wiem coś o tym ,ale masz rację szybko trzeba się przebadać. Kolega pisze też o stresie a stres powoduje też chudniecie ,no i tak .Badania trzeba porobić kompleksowo .Pozdrawiam.

 • Oczywiście. W poniedziałek/najpóźniej wtorek zrobię badania bilirubinę, alat, aspat, GGTP, CRP, CA 19-9, morfologię z rozmazem i kał na pasożyty... może jeszcze raz krew utajoną? Ze względu na to, że jakieś 2 dni przez ostatnim badaniem na krew miałem na papierze krew z homoroida i czasami mi krwawią lekko dziąsła (ale to już od dawna co jakiś czas) oraz jadłem 3 dni z rzędu ćwikłę z chrzanem (a ten niby może powodować wynik dodatni krwi utajonej).

  Wtorek/środa pójdę na wizytę do internisty z tymi wynikami + badanie USG jamy brzusznej na wizycie. Zobaczymy co powie... na kolonoskopie na NFZ to pewnie trzeba czekać strasznie długo, prywatnie jest droga ze znieczuleniem. Najpierw pewnie zrobię gastroskopię (NFZ czy prywatnie - taniej niż endoskop w tyłek :P - wiem, wiem że to nie to samo).

  Wpis edytowany dnia 16-06-2017 21:31 przez PawelPP
 • retyja napisał:

  Krew w kale, zaparcia i luźny stolec to nie hemoroidy, biegiem rób kolonoskopię nie czekaj bo.....No i to chudnięcie. Idz do lekarza rodzinnego i nawet przesadzaj z objawami żeby był krótki termin na badania bo trzeba zrobić. Czy chociaż raz w życiu robiłeś kolonoskopię? nie czekaj

  Nie strasz! Nie miałem nigdy kolonoskopii, bo nigdy nie miałem takich problemów. Chudnięcie jest, ale nigdy przez cały życie nie miałem takiego dużego stresu przez tak długi okres (z rok...), mam 30 lat. Do tego od jakiegoś czasu (około 6 miesięcy) jem mało mięsa, generalnie jem mniej (ale nie przez brak apetytu, kiedyś jadłem za dużo).

  Co do przesadzania z objawami to nie bardzo rozumiem jak to ma przyspieszyć badania - rozumiem, że lekarz wystawia skierowanie na badanie, a ja muszę się zarejestrować na to badanie sam i wtedy kiedy jest wolny termin, czy jakoś inaczej to wygląda?

  Co do objawów to jestem przygotowany, mam spisane wszystko na kartce + wyniki badań.

  Wpis edytowany dnia 16-06-2017 21:36 przez PawelPP
 • 7 lat temu

  sierotka- wiem co mówię, ja zdążyłam bo nie zbagatelizowałam objawów. Jestem prawie 5 lat po operacji i jest dobrze ale dopadło mnie drugie. Dlatego grzmię gdzie popadnie badajcie się bo jestem tego przykładem że można zdążyć i można bez stomi, chemii. Pozdrawiam

 • Super  takie grzmienie jest bardzo konstruktywne .Calusie.☺

 • Paweł najpierw idź do rodzinnego jak ci radzimy ,naciskaj   na badania w tym kolonoskopię, nie odpuść a potem szukaj  gdzie mają szybkie terminy ,nie ma rejonizacji możesz zrobić wszędzie badanie .Zapisz się tam gdzie są wolne i szybsze terminy i od razu pytaj czy w danej przychodni, lub szpitalu robią ze znieczuleniem i tam się ustaw w kolejce.

  Jeśli robie jakieś literówki to poproszę o przymrużeniem oka 😉niebawem wsIo będzie działało tutaj super ,lub w moim tablecie bardziej 😉

 • Paweł gdzie mieszkasz?😎Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat