Badania genetyczne - KONIECZNE

13 lat temu
Wynik badania gnenetycznego może mieć duży wpływ na leczenie raka piersi chemioterapią. Nie jestem lekarzem, dlatego o szczegóły koniecznie pytajcie ekspertów.Badanie jest bezbolesne, polega na pobraniu krwi i dokładnym jej przebadaniu. Badanie genetyczne genu BRCA1 sprawdzi, czy Wasz posiadacie mutację czy nie. Ta informacja wskaże lekarzowi, jaki typ chemioterapii powinien dla Was wybrać. Nie zwlekajcie, trwa bezpłatny program. Dbajcie, by wyniki przyszły szybko. Nie wstydźcie się pytać lekarzy. Jeśli podejmujecie leczenie - niech będzie skuteczne.
38 odpowiedzi:
 • 13 lat temu
  gdzie takie badanie genetyczne można zrobić? czy można w swojej przychodni czy w poradniach onkologicznych?
 • Witam, w rodzinie mojego chlopaka dwukrotnie wystąpił rak trzustki w linii z ojca na syna. Chciałabym się dowiedzieć, tak jak poprzedniczka, gdzie mozna zrobic takie badania oraz do kiedy trwa ten program.
  Jeżeli ktoś jest w podobnej sytuacji a już ma za sobą te badania byłabym wdzięczna, gdyby podzielił się informacjami na temat tego, jakie kroki są podejmowane dokładnie przy tej chorobie w ramach profilaktyki. Czytałam na tej stronie, że choroba nie jest dziedziczna a jedynie predyspozycje do zachorowania, ale mimo wszystko chętnie poczytam na ten temat. Pozdrawiam serdecznie
 • 13 lat temu
  W mojej rodzinie trzy osoby miały raka piersi i niestety obawiam się że prędzej czy później i mnie dopadnie ta choroba. Słyszałam kiedyś o tych badaniach genetycznych ale z braku czasu ( choć to tylko wymówka moja) niestety na myśleniu się skończyło więc również chętnie bym się czegokolwiek dowiedziała.
 • 13 lat temu
  Badania genetyczne można wykonać w Onkologicznych Poradniach Genetycznych. Z tego co wiem to przy każdej większej placówce onkologicznej jest taka poradnia. Jeśli ma się dodatni wynik mutacji to otrzymuje się zalecenia dotyczące częstości i zakresu badań kontrolnych. Zdecydowana większość tych badan jest bezpłatna.
 • 13 lat temu
  a czy trzeba się położyć do szpitala żeby takie badania wykonać?
  Ktoś wie co to są za badania?
 • 13 lat temu
  Nie ma takiej potrzeby, ja załatwiałam wszystko w ambulatorium.
 • Bardzo dziękuje za te informację. Pozdrawiam
 • Ja takie badania tez juz mam za sobą .Jeśli ktoś potrzebuje adresu w Łodzi mogę chetnie podać adres tel i nazwisko lekarza .Jest super kobietą ,tóra profesjonalnie podchodzi do ludzi chorych i udziela szczegółowych informacji
 • 13 lat temu
  Dla wszystkich zainteresowanych badaniami genetycznymi podaje link do strony z adresami Onkologicznych Poradni Genetycznych w całym kraju.
  http://www.genetyka.com/index.php?option=com_content&view=article&id=17&Itemid=26
 • 13 lat temu
  Z tego co słyszałem to na wynik badania genetycznego trochę trzeba poczekać. O ile sama konsultacja nie jest problemem, to już test genetyczny, a w zasadzie otrzymanie wyniku wymaga troche cierpliwości.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat