Gorąca godzina: 28 lutego 2011 od 13:00 do 14:00, "Czy jesteśmy w stanie skutecznie walczyć z nowotw

13 lat temu
Wiedza na temat nowotworów jest co raz większa jednak nadal nie mamy 100% gwarancji zapobiegnięcia chorobie oraz później, gdy już zachorujemy, pewności, że chorobę uda nam się skutecznie zwalczyć. Statystyki pokazują, że z roku na rok wyleczalność rośnie. Rośnie także wiedza lekarzy i pacjentów na temat czynników, które decydują o powodzeniu kuracji. Zapraszamy 28 lutego w poniedziałek na godzinę 13:00 do dyskusji i zadawania pytań na ten temat. Naszym ekspertem będzie onkolog, specjalista zdrowia publicznego dr Dariusz Godlewski.
76 odpowiedzi:
  • 13 lat temu

    Użytkownik @gemania napisał:
    W styczniu minął rok od diagnozy i mastektomii prawej piersi. Rak hormonozależny, biorę tamoksifen. Idąc do lekarza oczekiwałam, że otrzymam skierowania na różne badania między innymi, prześwietlenie płuc, USG jamy brzusznej, macicy z jajnikami. Otrzymałam tylko skierowanie na mammografię z komentarzem, że obecnie są takie zalecenia unijne. Nadmieniam, że mam bóle kości, może od leku, ale nie mam pewności. Co to za leczenie, jeżeli standardowo robi się amputację, chemia itp. A gdzie kontrola? Pacjent jest zostawiony sam sobie, ewentualnie można badania zrobić prywatnie. czy w ten sposób można w porę skutecznie zwalczyć nowotwora? Pozdrawiam Ania



    Jeśli ma Pani problem z nieodpłatnym wykonywaniem badań kontr to powinna to Pani zgłosić w NFZ
  • 13 lat temu
    do annaczarnek już masz odpowiedź u góry
  • 13 lat temu

    Użytkownik @ewa55 napisał:
    Do pana dr. pytanie; Dlaczego lekarze p.o nie dają skierowań na typu USG j.b cały rok chodziłam i prosiłm o pomoc bo nie miałam apetytu i chudłam. Usłyszałam takie choroby leczy psychiatra. Guza na nerce wielkoci pięści na wychudonym brzuchu wymacałam sama. Czytakie badanie nie moze byc refundoane raz na jakiś czas zeby nie musiał człowiek żebrać. Ewa 55



    Lekarz każdej specjaności powinien starać się wyjaśnić z jakiego powodu występują dolegliwości na które skarży się pacjent. W przypadku bólów brzucha USG jest jednym z badań ,które może pomóc wyjaśnić dolegliwość
  • 13 lat temu

    Użytkownik @wienia2 napisał:
    mój syn jest po 15 operacjach teraz wycieli mu oko i pół szczęki po badaniu pet głowa jest czysta lecz przeżuty są do kości gdzie leczone są mięsaki.szukamy kliniki za granicą które mają większe dostępy do nowych leków. proszę o pomoc



    Trudno mi na gorąco dać odpowiedź na to pytanie ,proszę o podanie adresu emailowego postaram się pomóc
  • 13 lat temu

    Użytkownik @anucha54 napisał:
    Witam ! Jestem po radio i chemioterapii(rak szyjki- bez operacji,- IIIA i IIIb G3) minęło trzy lata od leczenia i po rtg płuc okazało się ,że 0,5milimetra jest jakiś cień w prawym płucu:( dwa tygodnie czekania na TK,potem następne dwa na wynik i...nic nie ma niepokojącego :) radość wielka,wić co to może być?A jest "to" wyrażnie widoczne na zdjęciach!!!



    Zmiany w płuchach widiczne na zdjęciach RTG nie zawsze muszą być nowotworem ,czasami jest to ślad po przejściu innych schorzeń
  • 13 lat temu

    Użytkownik @Ulcia napisał:
    Witam, rok temu walczyłam z rakiem piersi, mały guzek.Przeszłam cykle chemii i radioterapii.Operacja (zachowałam pierś), ale mam wycięte doszczętnie węzły chłonne pachowe w lewej ręce.Czy mam cały czas ćwiczyć? pierś mi puchnie i nie wiem, czy mam tę rękę oszczędzać?Jestem kobieta bardzo aktywną , lubię słodycze, bo one mi słodzą życie, wiem.. wiem.. to bardzo źle...ale mogę choć ciut ciut?



    Rehabilitacja powinna być systematyczna i ciągła, co do słodyczy to to co z umiarem na pewno nie zaszkodzi
  • 13 lat temu

    Użytkownik @babunia1938 napisał:
    Panie Doktorze.Pragnę zapytać czy Adenocarcinoma endometrioideale cum differentiatione planoepitheliali G-2 jest możliwy do całkowitego wyleczenia?Czy przy tego typu schorzeniu plus zakrzepica pooperacyjna w nogach mogę stosować diety odchudzające(mam nadwagę dużą) bo spotykam się z różnymi opiniami.Proszę o informację co mogę zrobić by sobie popmóc.babunia1938



    Tego typu nowotwory można skutecznie leczyć , co do diety w Pani sytuacji powinna być prowadzona pod okiem dietetyka
  • Zastanawia mnie dlaczego onkolodzy są negatywnie nastawieni do alternatywnych metod leczenia nowotworów?
  • 13 lat temu

    Użytkownik @dunia101 napisał:
    Witam. Jestem cztery lata po mastektomi na początku był Tamoxifen potem tylko Zoladex przez dwa lata teraz dodatkowo NolvadeX. Po tygodniu brania mam grubą i bolesną szyję trudności w połykaniu. Czy to skutki Nolvadexu czy zwykła infekcja? Onkolog czy lekarz rodzinny? Pozdrawiam



    Radziłbym zacząć od lekaraza rodzinnego aby wykluczyć infekcje
  • Witam
    około 4 lata temu rozpoznano u mnie przewlekłą białaczkę limfatyczną. Miałam wtedy 41 lat i stadium"0".Obecnie jest juz stadium II wg.Rai. Czy prawdą jest, że ostatnio pojawiły się cytostatyki celowane, niszczące tylko komórki nowotworowe, a oszczędzające zdrowe stosowane w pbl?, Czy rozmiary węzłów chłonnych obwodowych (wszystkich) o wymiarach 20x40mm są duże w tej chorobie i czy mogą stanowić pozostałość po przebytych anginach i półpaścu szyjnym? Od wrzesnia poziom WBC nie rośnie. Czy dalsza obserwacja jest dobrym prognostykiem dla mnie?
    Pozdrawiam serdecznie,
    Małgorzata


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat